Mircea Lucescu resmen Zenit'te!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Rusya Premier Lig ekiplerinden Zenit, ismi Galatasaray ve Fenerbahçe ile anılan Mircea Lucescu ile anlaşmaya varıldığını açıkladı.
Mircea Lucescu resmen Zenit'te!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Rusya Premier Lig ekiplerinden Zenit, ismi Galatasaray ve Fenerbahçe ile anılan Mircea Lucescu ile anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Kulübün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Shakhtar Donetsk ile yollarını ayıran Rumen teknik adam ile 2+1 yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu. Söz konusu açıklamada kontratın maddi detaylarına yer verilmedi.

Mircea Lucescu'nun menajeri Arkady Zaporozhanu da dün verdiği demeçte Zenit ile anlaştıklarını ifade etmişti. Arkady Zaporozhanu, "Gece sözleşme imzalandı, 2+1 yıllık anlaşmaya vardık. Ama bunun 3 yıllık anlaşma olduğunu da söyleyebiliriz. Lucescu, kendi yardımcılarıyla birlikte 1 Haziran'da göreve başlayacak" şeklinde konuşmuştu.

Zenit tarafından yapılan açıklamada Rumen teknik adamın alacağı ücrete ilişkin herhangi bir detay paylaşılmazken, Rus basını ise transfer bütçesine kadar birçok maddi iddiaları satırlarına taşıdı.

Rus basını, Mircea Lucescu'ya yıllık 5 milyon avro garanti ücret ödeneceğini ve 55 milyon avro da transfer bütçesi ayrılacağını öne sürdü.

LUCESCU'NUN İLK RÖPORTAJINDAN SATIR BAŞLARI ŞU ŞEKİLDE;

"Zenit gibi bir kulüpte teknik adam olmak benim için bir onur. Bu takımın potansiyelinin farkındayım ve taraftarların hem oynanan futbol anlamında hem de Avrupa'da kupa anlamında başarı beklediğini biliyorum. Oldukça hevesliyim ve takımın başına geçmek için sabırsızlanıyorum. Bir teknik adam olarak ihtiyaç duyduğum her şey Zenit'te mevcut. Umarım taraftarların ve kulübün hayallerini gerçeğe dönüştürebiliriz. Haziran ayında takımın başında olacağım. Taraftarlarımızın desteği bizimle olsun. Onlar olmadan, iyi bir takım olamayız"