Messi'nin Barcelona ile neden anlaşmadığı ortaya çıktı

Messi'nin, hakkında açılan vergi kaçırma davası nedeniyle İspanya'dan ayrılmayı düşündüğü öğrenildi.
Messi'nin Barcelona ile neden anlaşmadığı ortaya çıktı
Messi'nin, hakkında açılan vergi kaçırma davası nedeniyle İspanya'dan ayrılmayı düşündüğü öğrenildi.

İspanyanın önde gelen spor gazetelerinden Marca, Lionel Messi'nin, Barcelona'nın yeni sözleşme teklifini reddettiğini yazdı.

Katalan devinin son yıllara damga vurmasında baş rol oynayan Messi'ye geçtiğimiz Temmuz ayında yeni bir sözleşme teklifi yapıldığını; ancak Arjantinli yıldızın buna olumsuz yanıt verdiği belirtildi.

VERGİ KAÇIRMA DAVASI


Habere göre, Messi, İspanya'da hakkında verilen vergi kaçırma cezası nedeniyle bu yönde bir karar aldı ve bu düşüncesini de geçtiğimiz Temmuz ayında tatildeyken babasına iletti.

BAŞKAN BARTEMEU İYİ DÜŞÜN DEDİ


Barcelona Başkanı Josep Maria Bartemeu'nun buna karşın Lionel Messi'ye tekrar düşünmesini tavsiye etti. Barcelona, yakın gelecekte yıldız oyuncuyla yeniden masaya oturacak.

Anjantinli oyuncu 2018-2019 sonunda bitecek sözleşmesine bağlı kalacak; ancak o tarihten sonraki geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Messi

CİTY ÇOK İSTİYOR


Bilindiği gibi eski hocası Pep Guardiola, Messi'yi kadrosunda görmeyi çok istiyor. İngiliz kulübünün Arjantinli yıldız için tekrar nabız yoklayacağı belirtildi.

3 AYLA KURTULMUŞTU


Öte yandan 21 ay cezaya çarptırılan Messi, verilen karar 24 aydan az olduğu için İspanya kanunlarına göre hapis yatmamıştı.

Zira İspanya'da 2 yılın altındaki hapis cezalarına şartlı tahliye sağlanıyor.