Demirkol: F.Bahçe boğuluyoruz derken Advocaat'a sarıldı

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe-Zorya karşılaşmasını değerlendirdi.
Demirkol: F.Bahçe boğuluyoruz derken Advocaat'a sarıldı
Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe-Zorya karşılaşmasını değerlendirdi.

Mehmet Demirkol UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'nin Zorya'yı 2-0 mağlup ettiği maçı değerlendirdi. Demirkol sarı lacivertlilerin ikinci yarıda oyununu değiştirerek zafere gittiğini söyledi.

İŞTE DEMİRKOL'UN AÇIKLAMALARI:

"Fenerbahçe savunması geri koşmak zorunda kaldı. Bu altından kalkılabilecek bir plan değil. Fenerbahçe savunması sağlamlığını korudu. Fenerbahçe'yi bu ayakta tuttu. Fenerbahçe'de işin en kritik noktası savunmanın toparlanması."

"Fenerbahçe boğuluyoruz derken Advocaat'a sarıldı. Çok kritik noktalarda düzelmeler var. İkinci yarıda Advocaat çok doğru bir değişiklik yaptı. Sow oynarken mutlak bir pivot santrfor istiyor.


"Stoch çok belirleyici bir gol attı. Stoch'un gol vuruşunda topun çizdiği falso çok enteresan. Lens ve Van Persie yokken hücum sürekliliği sağlamak önemliydi. Zorya ilk yarıda çok iyi bir oyun oynadı. Zorya'nın ilk yarıda yaptığını ikinci yarıda Fenerbahçe yaptı. Akın sonlandırmaya başladı. Fenerbahçe top kaptı ama bir taraftan topa sahip oldu. "

"Josef de Souza bugün iyiydi. Oyunu gelişiyor ama Mehmet Topal'ın oyunu belirleyici. Galatasaray'a karşı oynamayınca düşmüş. Mehmet Topal formunda olsa Fenerbahçe'nin solunu bu kadar iyi kullanamazlardı. Fenerbahçe'de hücum aklı olan Van Persie'nin oynaması lazım."

"Fenerbahçe ligde 16 puan kaybederse şampiyon olamaz. Emenike zaman zaman çok iyi işler yapıyor, zaman zaman kayboluyor. Emenike ile anlık krizler çok sık oluyor."

"Fenerbahçe'nin daha fazla atak yapması lazım. Hücum planındaki temel 2 oyuncu sahada yok. Alper iyi oynuyor. Bir orta saha oyuncusu olarak daha iyi. En azından Eskişehir'deki seviyesine yakın. Alper eskiden topu alıp rakibinin üzerine giderdi. Artık bunu yapmıyor. Alper'in Şener ve Volkan ile oluşturduğu üçgen çok önemliydi"

"Derbi sonraları kazananın mental rahatlaması görülür. Kjaer kendine döndü. Skrtel ile çok iyi bir bağ kurdular. Artık futbolcuya direktifleri basit vermek gerekiyor. Sadece ne yapacağını söylemek gerekiyor"