Mauricio Pochettino: "Hayal kırıklığına uğradım ancak oyuncularımla gurur duyuyorum"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Chelsea ile deplasmanda 2-2 berabere kalarak şampiyonluğu Leicester City'ye kaptıran Tottenham'da üzüntü ve hayal kırıklığı hakim.
Mauricio Pochettino:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Chelsea ile deplasmanda 2-2 berabere kalarak şampiyonluğu Leicester City'ye kaptıran Tottenham'da üzüntü ve hayal kırıklığı hakim.

Tottenham Teknik Direktörü Mauricio Pochettino, şampiyon olamadıkları için hayal kırıklığına uğradıklarını ancak oyuncularıyla yine de gurur duyduğunu söyledi.

Chelsea maçından sonra açıklamalarda bulunan Pochettino, sözlerine Leicester City'yi tebrik ederek başladı ve "Öncelikle Leicester'ı, Ranieri'yi, futbolcularını ve tüm taraftarlarını kutluyorum. Hayal kırıklığına uğradım çünkü yarışta var olabilmek için çok mücadele ettik. İlk yarıyı 2-0 bitirdik ve ikinci yarıda 3. golü bulmalıydık çünkü futbolda her şey mümkün. İlk golü yediğimiz zaman her şey olabilirdi ve oldu da" dedi.

Chelsea'nin kendilerine gösterdiği saygıdan memnun olduğunu söyleyen Pochettino, "Büyük bir hayal kırıklığına sahibim ancak aynı zamanda oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu bir derbiydi ve biz şampiyonluk için savaşıyorduk. Chelsea de savaştı. Onların bize gösterdiği saygı bizi gururlandırdı ve gelecek sezon da bunun devam etmesini istiyorum. Biz de onlara büyük bir saygı duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Ligin en genç takımı olmalarına karşın şampiyonluk mücadelesi verdiklerini dile getiren Pochettino, "Bu bize iyi bir ders oldu. Ligin en genç takımına sahibiz. Bu gurur verici bir şey ve taraftarlarımızın da bununla gurur duymaya ihtiyacı var. Gelecek için büyük bir potansiyele sahibiz. Şampiyonluğu kaybettiğimiz için hayal kırıklığına sahibiz ancak gerçekçi olup oyuncularımızı da tebrik etmemiz gerekiyor. Gelecek sezon, bu sezondan daha güçlü olmaya ve yarışın içinde olmak için çabalamaya ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.