Martin Skrtel imzayı attı! Teklif itirafı...

Fenerbahçe'nin Liverpool'dan transfer ettiği Martin Skrtel, kendisini sarı lacivertli takıma bağlayan sözleşmeye imza attı.
Martin Skrtel imzayı attı! Teklif itirafı...
Fenerbahçe'nin Liverpool'dan transfer ettiği Martin Skrtel, kendisini sarı lacivertli takıma bağlayan sözleşmeye imza attı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükür Saraçoğlu Spor Kompleksi'nde düzenlenen törende imzanın ardından açıklamalarda bulunana Skrtel, kendisine daha önce teklif yapan takımların önemli olmadığını ve bundan sonra sadece Fenerbahçe'yi düşündüğünü söyledi.

Skrtel Monaco eşleşmesinin zorluğuna da değinirken Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek için turu geçmek istediklerini söyledi.

Skrtel'in açıklamaları şu şekilde: 

İlk olarak burada olduğum için çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Fenerbahçe sadece Türkiye'de değil, Avrupa'nın her yerinde de büyük bir kulüp. Burada başarılı olabilmek için elimden geleni yapacağım. Taraftarlarımızı mutlu edebilmek için çabalayacağım.

Fenerbahçe'yle ilk kontağımızı uzun süre önce kurduk. Menajerim EURO 2016 sırasında görüşmeleri sürdürdü. İngiltere'de sezon bittikten sonra benimle ilgilenen takımlar oldu ancak bunlar artık önemli değil, hepsi geride kaldı. Diğer teklif yapan takımların bir önemi yok. Monaco harika bir takım. Çok güçlü bir takımlar. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Orada olmak istiyoruz.

Ben ilk olarak Fenerbahçe'nin bana ilgisini duyunca Stoch'la konuştum. Onun fikirlerini sordum. Bana söylediği her şey olumluydu. Başlangıç için böyle bir arkadaşımın olması benim için önem teşkil ediyor. Bana İstanbul'u, kulübü ve şehri tanıtacak. Onun geleceği ne olacak bilmiyorum ama onunla aynı takımda oynamaktan ötürü mutluyum.

Biz burada futbolcularız. Hocanın fikirlerine saygı duymak mecburiyetindeyiz. Sistemi belirleyen hocadır. Bizim işimiz sahaya çıkarak elimizden gelenin en iyisini yapmak. Liverpool'dayken de 3'lü oynamıştık. Biraz zor bir sistem ama biz elimizden gelenin en iyisini yapmak durumunda olduğumuzu biliyoruz.