Martin Benitez Independiente'den ayrılıyor

Martin Benitez Independiente'den ayrılıyor


SPORCOPE DIŞ HABER - Galatasaray'ın Ocak ayında kadrosuna katmak için büyük çaba sarfettiği ancak parasal konular nedeniyle imzayı attıramadığı Martin Benitez, kulübü Independiente'den yine ayrılma aşamasına geldi.

Arjantinli Martin Benitez'in Independiente forması ile bu sezon az forma şansı bulması üzerine transfer görüşmeleri için menajerine yetki verdiği iddia edildi. Arjantin'in Ole gazetesine yansıyan haberlerde Martin Benitez'in Independiente'den ayrılmak için menajerine tam yetki verdiği ve Avrupa'ya açılmadan önce Brezilya Ligi ekipleriyle görüşme halinde olduğu belirtildi. Menajerinin gelen teklifleri değerlendirerek Benitez için en iyi teklifi oyuncusuna sunacağı ve anlaşmanın en kısa sürede resmiyet kazanacağı belirtildi.

Martin Benitez bu sezon 14 maçta 766 dakika forma şansı bulmuş ve 2 gol kaydetmişti. Galatasaray Ocak ayında oyuncu için ciddi girişimlerde bulumuş ve Independiente kulübünün bonservis bedeli olarak 6 milyon eurodan aşağıya inmemesi üzerine Benitez Galatasaraylı olamamıştı...