Mario Gomez: "Kalmayı hayal edebiliyorum"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın gol kralı forveti Mario Gomez, ülkesinde verdiği röportajda önemli ifadeler kullandı.
Mario Gomez:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın gol kralı forveti Mario Gomez, ülkesinde verdiği röportajda önemli ifadeler kullandı.

Frankfurter Allgemeine'ye bir röportaj veren Mario Gomez, Beşiktaş'a geliş sürecinden gösterdiği performansa kadar birçok konuda çarpıcı ifadeler kullanırken transferine dair Beşiktaşlı taraftarları sevindirecek açıklamalar yaptı.

Mario Gomez'in röportajından öne çıkan noktalar şu şekilde:

Joachim Löw, kampa birçok genç oyuncu davet etti. Fransa'ya gidecek 20 oyuncu arasında olamayacağına dair endişen var mı?

20 yaşındaki heyacana sahip olmasam da birçok o dönemde de olan birçok güzel hissi söyleyebilirim. Tabi ki heyecanla bekliyorum ve aynı zamanda gururluyum. Çalışmalarımı sürdürüyorum.

Bu bir keyif almamı yoksa doygunluk mu?

Hayır, doygunluk değil. O kelimeyi sevmiyorum. Bu öyle bir şey değil. Kimseye bir kızgınlığım yok. Son 2 yıl aşırı zordu benim için. Birçok sakatlık yaşadım ve iyi durumda kalamadım. Bu karşın küçük de olsa güzel şeyler vardı. Fakat kimse ne yaşadığımı bilemez. Sadece ben ve vücudum bilir. Bu nedenle tekrar çalışıyor olmak benim için sadece bir keyif artık.

İstanbul'da gerçekten çok iyi bir yıl geçirdin. Beşiktaş şampiyon oldu, sen 26 golle gol kralı oldun. Kariyerinin en verimli ikinci sezonuydu. Bu sana ne kattı?

Abartmayı pek sevmem ancak kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum. Bir de şunu rahatlıkla söyleyebilirim: daha önceki deneyimlerim olmasaydı bunu başaramazdım. En iyi dönemimi yaşayıp yaşamadığımı bilmiyorum ancak her açıdan çok iyi durumdayım.

Fiorentina sonrası Beşiktaş'ta her şey neden bu kadar iyi gitti?

Birçok faktör var. En önemlisi sağlığım ve ritmim. Sağlık kalmak için yaptığım her şey benim için önemliydi. Tabi bir de hocamız Şenol Güneş. Benim neler yapabileceğimi çözmüştü. Düşüncesi, 'Forvetimiz Mario. Onun üstünden oynayacağız' şeklindeydi. İlk 2 maçta tam hazır olmadığım için kulübeden oyuna girdim. Sonrasında her maçta oynadı. Fizik gücümle ilgili olarak bu bende bir güven oluşturdu. Hocamla aramda iyi bir ilişki var ve bu beni ileriye taşıdı.

Şu an bir halk kahramanı gibisin ve taraftarların hepsi gitmenden korkuyorlar.

Benim gibi kiralık transfer yaptığınızda halk kahramanı olabiliyorsunuz. Birkaç hafta önce opsiyonu kullanmadım ancak takımdan ayrılacağımı söylemedim. Bu 3 tarafı birden ilgilendiren bir konu. Fiorentina ve Beşiktaş bu maddenin olmasını istedi, ben de kabul ettim. Ben kararımı sezon sonunda vereceğimi her zaman söylemiştim.

Peki, ya şimdi?

Beşiktaş'a gelirken belki de bilinmeze doğru bir adım atmıştım ama aynı zamanda da çok iyi bir seçenekti. Beşiktaş'ın, Almanya'da Bayern Münih'te olduğu gibi büyük hedefleri olduğunu gördüm. Bu sezon bana güvenin ne kadar önemli bir faktör olduğunu gösterdi. Ben Beşiktaş'ta kalmayı kesinlikle hayal edebiliyorum. Görüşmeler başlayacak. Neler olacağını göreceğiz.

Bu, kariyerinde duygusal olarak vereceğin en zor kararlardan biri olarak görünüyor.

Hayır. Bunun abartıldığını düşünüyorum. Futbolda her yıl büyük kararlar verilebiliyor. Hatta oyuncular bir anda geliyor, kalıyor ya da yükseliyor. Futbolda her şey çok hızlı noktaya geldi. Ben artık daha düz bakıyorum bazı şeylere. Ben sadece her sezon oynamak istiyorum. Çünkü benim için uzun vadeli plan yapmak biraz zor bundan sonra.