Mario Gomez: "1-2 yıl daha Beşiktaş'ta kalabilirim"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez, Slovakya'yla oynadıkları hazırlık maçının ardından Alman basınına açıklamalarda bulundu.
Mario Gomez:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez, Slovakya'yla oynadıkları hazırlık maçının ardından Alman basınına açıklamalarda bulundu.

Kicker'e konuşan Gomez, EURO 2012'den bu yana takımdaki rolünün nasıl değiştiğini, geleceğe dair planlarını ve Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı ile ilgili önemli sözler sarf etti.

EURO 2012'yi gol kralı olarak tamamlayan Mario Gomez, geçen 4 yılda kendisinde nelerin değiştiğini "EURO 2012'den bu yana kendimi çok daha fazla geliştirdiğimi görüyorum. O dönem her şey benim için çok netti. Takımın forvetiydim ve en golcüsüydüm. Gollerimi takımın şampiyon olması için atıyordum ve sonrasında formamı kaptırdım. Bugün ise benim için önemli olan, takımda kendimi göstermek için; top sürmek, boşluklar yaratmak, iyi hamle yapmak ve boş kafa vuruşu yapmak için pozisyon almak... Sadece bitirici vuruşları yapmak değil" sözleriyle anlattı.

Gelecekle alakalı herhangi bir planı olmadığını anlatan Alman golcü, "Artık baskı altında değilim. Bunlarla başa çıkabiliyorum. Bir yıl önce ise bu baskı vardı. 5 yıl sonrası geldiğinde ise başka bir 5 yıl geçmiş olacak. Şu an için gelecekle alakalı hiçbir planım yok" dedi.

"BEŞİKTAŞ'TA 1-2 YIL DAHA OYNAYABİLİRİM"

Mario Gomez, gelecek yıl Beşiktaş'ta kalmaya olumlu yaklaşırken "Gelecek sezon hangi takımda olursam olayım fantastik bir sezon olacak. Beşiktaş'ta 1-2 yıl daha oynayabilirim. Bu çok iyi bir hayal. Türkiye'de önyargılı olmamayı öğrendim. Bu yıl benim kariyerimin en iyi yıllarından biri oldu" ifadelerini kullanarak siyah beyazlı taraftarları heyecanlandırdı.

EURO 2016 finalinin oynanacağı son gün doğum gününü kutlayacağı hatırlatılan Gomez, şampiyonluğun güzel bir hediye olabileceğini söylerken "Şampiyonluk harika bir hediye olurdu. Geçen yaz bunu hayal etmiştim. Kimse bana inanmamıştı. Dünya şampiyonu olan takımımız bu yıl Avrupa şampiyonu da olabilir ve ben bunu istiyorum" diyerek sözlerini noktaladı.