Mario Balotelli Liverpool'a mı dönüyor?

SPORCOPE DIŞ HABER - Liverpool'dan eski takımı Milan'a kiralık gönderilen Balotelli beklenen performansı sergileyemedi. Sky Sports'a konuşan Milan CEO'su Adriano Galliani'ye göre Balotelli sezon sonunda Liverpool'a dönebilir.
Mario Balotelli Liverpool'a mı dönüyor?
SPORCOPE DIŞ HABER - Liverpool'dan eski takımı Milan'a kiralık gönderilen Balotelli beklenen performansı sergileyemedi. Sky Sports'a konuşan Milan CEO'su Adriano Galliani'ye göre Balotelli sezon sonunda Liverpool'a dönebilir.

Milan CEO'su Adriano Galliani'ye göre 2015 yılında kiraladıkları golcü Mario Balotelli eski kulübü Liverpool'a dönebilir. İtalyan oyuncu sezon sonuna kadar Milan takımına kiralanmıştı ancak kalıcı bir anlaşma için beklenen performansı sergileyemedi. Sky Sports'a konuşan Galliani: "Biz Mario'yu gerçekten seviyoruz ama o kalıcı bir anlaşma kazanmak için bizi ikna etmeyi başaramadı. Burada kalmayı şu an için hak etmiyor." şeklinde konuştu.

BEKLENEN POTANSİYELİ GÖSTEREMİYOR

Balotelli'nin gizemli bir bilmece gibi olduğunu söyleyen Galliani "Hep üst düzey bir oyuncı olma potansiyeline sahipti ama o futbol kariyerinde hiçbir zaman o seviyede bir oyuncu olamadı. Bu sezon buna mükemmel bir örnek. Bir forvet olarak 17 maçta sadece 3 gol attı. 2014 yazında £16 milyona Liverpool'a transfer olmadan önce Milan'da 54 maçta 30 gol atmıştı. Bu transfer Brendan Rodgers'ın oynadığı bir kumardı çünkü Balotelli çok tutarsız bir forvet." dedi.

"ZİHİNSEL SORUNLU"

Balotelli'nin dünya standartlarında bir forvet için gerekli olan bütün fiziksel özelliklere sahip olduğunu söyleyen Galliani "Uzun boylu, güçlü ve hızlı. Genç yetenek olarak gösterilmeye devam ediliyor ancak, 25 yaşına geldi ve artık o kadar da genç sayılmaz. Herkes onun potansiyelini geliştirmesi için bekledi ancak Balotelli'nin zihinsel tutumu yüzünden potansiyelini gerçekleştirmesi mümkün değil" dedi.

Balotelli'nin davranışlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Galliani, Gana asıllı İtalyan futbolcu hakkında, "O genelde sinirlidir ve tuhaf hareketleri var. Bazen futbolcu olduğunu unuttuğunu, kariyerini sadece ün üzerine inşa ettiğini düşünüyorum. Birçok yönetici bu tutumu kabullenmez. Zaman zaman ne kadar başarılı olduğunu gösterse de çabuk sinirlenmesi ve kararsız olması kalitesini göstermesine mani oluyor" dedi.

"HATALARINDAN DERS ÇIKARMALI"

Galliani kiralık olarak Milan forması giyen futbolcu için, "Uzun zamandır profesyonel bir futbolcu ve artık hatalarından bir şeyler öğrenmeli. Pozitif bir zihni olmayan çok az futbolcu başarılı olmuştur. Ondan beklenen başarı ve kararlılığını ortaya koymak için çaba göstermeli. Balotelli gibi bir futbolcunun Jürgen Klopp'un takımıyla bütünleşmesi mümkün değildir. Taraftarlar da onu yakın zamanda Liverpool forması ile görmek istemiyor." ifadelerini kullandı.