Maicon'dan derbi yorumu!

Galatasaray'ın deneyimli savunma oyuncusu Maicon, A Spor muhabiri Emre Kaplan'ın sorularını yanıtladı.
Maicon'dan derbi yorumu!
Açıklamaları şöyle;

Sezon başındaki hedefimiz; sezona iyi başlamaktı. Tanrı'ya şükürler olsun buunu da başardık. İyi sonuçlar aldık ve iyi bir futbol oynuyoruz. Hedefimiz mutlu sona ulaşmak. Ofansif olarak iyi bir takıma sahibiz. Defansif olarak az gol yiyoruz. Bu bir takım oyunu; defansif olarak iyi işler yapıyoruz. Orta sahamız çok iyi. Ofansif beklere sahibiz. Yolun sonunda mutlu sona ulaşmak istiyorsak bu böyle devam etmeli.

Çok zeki bir kadroya sahibiz. Akıllı ve potansiyelli bir kadroya sahibiz. Kolay değil, yeni bir takım olup, hocamızın istediklerinin hepsini yerine getirmek. Avrupa'nın dışında kaldığımıza çok çok üzüldüm. Galatasaray gibi camianın Avrupa'da olması lazım. Gelecek yıla odaklanmamız lazım. Benim için kolay olmadı. Brezilya Ligi ve Süper Lig arasında farklar var. Türkiye'de geçiş oyunu daha fazla. Birkaç maç bu uyum sorununu yaşadım.

Benim için önemli kavram aile. Porto'dan Brezilya'ya dönüşüm buydu. Sonrasında Galatasaray'dan gelen bir teklif vardı. Bunu reddedemezdim. Çok doğru bir karar verdim. Galatasaray'da ailem ve ben çok mutluyuz"

Tabii ki 3 numaralı formayı terlettiğim için çok mutluyum. Bu camia için Bülent Korkmaz'ın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Taraftarımız bizim için çok önemli. Onların yanımızda olmasını istiyoruz. Onlar güçlerini bize hissettirsinler.

Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinin buraya gelmeden önce de biliyordum. Dünyanın en iyi derbileri arasında. Porto'dayken bir iki maçı izleme şansım olmuştu. Bu ambiyansı biliyorum. ancak ilk defa bu deneyimi yaşayacağım. Geldiğimden beri araştırıyorum. İlk defa bu deneyimi yaşacağım. Tanrı izin verirse 3 puan almak için çıkacağız.

Tamamen isteğim derbide 3 puanla sahadan ayrılmak. Gol mü atarım yoksa çizgiden top mu çıkarırım bilmiyorum. Tek düşüncem galibiyet.

HABER YORUMLARI