Mahmut Uslu "Galatasaray 3 sene avantadan şampiyon olmuş

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki divan kurulu toplantısından sonra gazetecilerle sohbet etti.
Mahmut Uslu
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki divan kurulu toplantısından sonra gazetecilerle sohbet etti.

Milliyet'in haberine göre, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, ezeli rakipleri Galatasaray'a ağır göndermede bulundu.

Deplasmandaki Trabzonspor maçında yaşanan saha olaylarını değerlendiren Uslu, futbolda şike davasıyla geçen sezonlarda Galatasaray'ın elde ettiği şampiyonluklara da gönderme yaparak şöyle konuştu:

"15 senedir yöneticilik yapıyorum. Son 3 senedir tahrik etmemek için ne Galatasaray ne de Trabzonspor maçına başkanla gidiyoruz. Bir de gitsek, tahrik olsalar ne olacak? Fenerbahçe olarak bizim yapabileceğimiz daha ne var? Mağdur olmuşuz. 3 Temmuz'u yaşamışız. Elimizdeki silahları, kaleleri almışlar. Bütün oyuncularımızı satmışız. 3 sene avantadan şampiyon oldular mı? Yani onlar oldu. Beşiktaş da olabilirdi. Kafayı kullansalardı. Para değeri olarak ne kadar? 80 milyon euro. 3'te birini alsak yaklaşık 30 milyon euro eder. Bir de oyuncularımızı sattık. Transferlerde hızlı davrandığımız için hatalar yapmışız. Bütün bu sıkıntıları çekmişiz. Biz daha ne çekelim? Onun için de şampiyon olmamız lazım."

Uslu, geçmişte de Trabzon'da olaylar yaşandığına dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir hakemi, kulüp başkanı ‘odada dur' deyip 3 saat tutuyor. Polis istese 1-2 dakikada alır onları oradan. Bizim locamıza gelip gaz sıkmasını biliyorlar. Bunlar hassas konular diye susuyoruz. Kurşunu yedik, gazı yedik. Hep biz. Kurallar olması lazım. Ben size söyleyeyim. Eğer o kurşun olayında, kurşun diğer tarafa gelse çocukların yüzde 90'ı telef olmuştu. Orası çok rüzgârlı feci bir yer. Kaza olsa gazetecilerin çoğu telef olurdu o konvoyda. Vali Bey'e ve Emniyet Müdürü'ne ‘bu kurşundur' demeye çalışırken oranın rüzgarından hasta oldum. Aynı Sayın Vali, iki saat sonra havalanında ‘bu taş mı kurşun mu belli değil' diyor.

'KURAL KOYACAKSIN'

NBA'de 30-40 sene önceki maçlara bakın. Hani medeni NBA var ya... Bütün polisler elinde copla dolaşıyordu tribünlerde. Kuralları koydular, bitti. ‘Bir daha vukuat yaparsan küme düşürürüm' diyecek, bitti. Kural koyacaksın. Belki vardır da yönetmelikte. Hadi yapabiliyorsa yapsın."

"YAZIK DEĞİL Mİ PARAMIZA"

Milli Eğitim Bakanlığı ile aralarında yaşanan Kenan Evren Lisesi arazisi sorununa da değinen Uslu, "250 milyon borç var. Bu yalnız yaptığımız okullardan geliyor. Bakanlık ‘Vaatler yerine getirilmediği için feshedildi' cevabını vermiş. Yazık değil mi Fenerbahçe'nin parasına! Biz boşuna mı yaptık okulları? Dava açtık. Şahıslara da açacağız. Biz diyoruzki; ‘Kiracının yerine biz bu yerleri yapalım, sen de bunu ver.' Anlaşmada Türkiye tarihinde hiçbir devlet arazisinin olmayan brüt yüzde 25 var. Oteller bugün yüzde 1-2 ile veriliyor, biz yüzde 25'e imza attık" diye konuştu.

 

"YILDIRIM RİSKE GİRDİ"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın THY Avrupa Ligi'nde ikinci kez üst üste Dörtlü Final'e yükselmesini de değerlendiren Uslu, bu başarıda herkesin  başantrenör Zeljko Obradovic ve oyuncuları işaret ettiğini anlatarak, "Ülker bırakacağını 1 sene önceden söyledi. Allah razı olsun onlardan da. Muazzam bir iş yaptılar. Bu kadar büyük riske karar veren kim, Aziz Yıldırım. Bu işi oluşturan Aziz Yıldırım. Böyle bir bütçeyi kim verebilir? Şu anda 60-70 milyon lira bizim  amatörlerden açığımız var" dedi.