Mahmut Uslu çok sert konuştu!

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu Dinamo Kursk mağlubiyeti sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.
Mahmut Uslu çok sert konuştu!
Uslu, "İki günde karşılaştığımız takımlara göre yüzde 70 daha az maliyetle kurulmuş bir takımımız var. Hep buralarda olmak için uğraşıyoruz. En önemli şey Türk çocukların yetişmesi. Rakipte 12 oyuncudan birisi Rus, çünkü Avrupalı statüsünde olan herkes bu şampiyonada oynayabiliyor. Bizde de 4 tane genç takımdan yetiştirdiğimiz oyuncu var. 5 tane de yabancımız var. Devşirme de yok." şeklinde konuştu.


Fenerbahçe Basın sözcüsü,"Başkan başta olmak üzere tüm yönetim kurulu ve bize inanan sponsorlar merak etmesinler biz bir gün Avrupa şampiyonu olacağız. Çünkü bütçe farkları çok. FIBA yeterli değeri vermiyor. Yani ne olduğunu biz bilmiyoruz tabii ki, bakacağız, bu işin peşini bırakmayacağız. Özellikle geçen maçta oynayan 3 iyi oyuncumuz bu maçta oynayamadılar. Olabilir böyle şeyler. FIBA çok kötü yönetiyor. Erkeklerde Dörtlü Final'e gidersin ya da gidemezsin ama ULEB doğru yönetiyor. Herkese eşit koşullar sunuyor. Ama FIBA maalesef Avrupalılara veya Ruslara ayrıcalık tanıyor. Ruslar, Avrupalı sayılıyor. Bütün Avrupa'da oynayan oyuncular oynayabiliyorlar. Karşı takımda 3 ABD'li öyle veya böyle Avrupa statüsünde oynuyor." dedi.


 Mahmut Uslu, ''Fenerbahçelilere şunu söylemek istiyorum; Fenerbahçe öyle veya böyle birinci kupadaki Avrupa şampiyonluğunu getirecek Türkiye'ye. Fenerbahçe Kulübü olarak Aziz Yıldırım'ın başkanlığında çok önemli işler yapıyoruz. İnşallah kamuoyu daha çok önem verir ve inşallah devletimiz, Spor Bakanlığı bu amatör branşlara daha çok destek verir. Ruslar kadar versek zaten 2-3 kere şampiyon olmuştuk." açıklamasını yaptı.
HABER YORUMLARI