Mahmut Uslu çarpıcı açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe Genel Sekreteri, Diego Ribas'ın bedelsiz olarak Flamengo'ya gideceğini, Skrtel için 5+1 milyon euro ödediklerini belirtirken, "Transfer için şu anda 2.5 milyon euro civarında bir harcama yetkimiz kaldı. Bu bedeli de 10 numara transferi için kullanacağız" dedi.
Mahmut Uslu çarpıcı açıklamalarda bulundu
Fenerbahçe Genel Sekreteri, Diego Ribas'ın bedelsiz olarak Flamengo'ya gideceğini, Skrtel için 5+1 milyon euro ödediklerini belirtirken, "Transfer için şu anda 2.5 milyon euro civarında bir harcama yetkimiz kaldı. Bu bedeli de 10 numara transferi için kullanacağız" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında gündeme yönelik çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte Uslu'dan satır başları:

– Diego Ribas, Flamengo ile büyük oranda anlaştı, ama bonservis gelmesi zor. Yıllık ücrette Flamengo'nun teklifi Diego'nun mevcut parasına yakın. Alacağına karşılık bonservisini bedelsiz olarak göndereceğiz. Oyuncu Çin ya da Katar'a gitmek istemiyor.

– Slovak stoper Skrtel için 5+1 milyon euro bonservis bedeli ödedik. Aatıf'a ise bonservis parası vermedik, çıkış hakkını kullandı. Akılcı transferler yaptık.

– İsmail Köybaşı transferi kesinlikle misilleme transferi değil. İspanya'ya gidecekti ama olmadı. Beşiktaş'tan ayrılınca ihtiyaçlarımız doğrultusunda transfer ettik. Bonservissiz ve milli, üstelik yerli bir oyuncu. Fenerbahçe'ye katkı sağlayacaktır.

– Transfer için şu anda 2.5 milyon euro civarında bir harcama yetkimiz kaldı. Bu bedeli de 10 numara transferi için kullanacağız.

– Avrupa kulüpleriyle aramızda büyük bir bütçe farkı var. İngiltere'de en kötü takım bizim çok üstümüzde yayın hakkı alıyor. Bizim aldığımız ortada. Onlarla nasıl rekabet edelim. Biz daha çok kariyeri düşüşte olan, 30-31 yaşında oyuncuları transfer edebiliyoruz, Türkiye gerçeği bu.

– Bir Alex'i transfer ettik, ama o da İtalya'ya önemli bir bonservis bedeliyle gitmişti, ama başarısız olarak ülkesine dönmüştü. Burada ise başarılı oldu.

– Amatör branşları kapatmayacağız. Bazı branşlarda küçülme olacak, geliri kadar harcama yapacağız. Bizim karar mekanizmamız genel kurul. Genel kurul amatör şubeler devam etsin dediği için transfer yapıyoruz. Ama devlet amatör branşlar için kulüplere gerekli desteği vermiyor. Bakanlığın önünde 1 yıldır bekleyen yasa var.

– Aziz Yıldırım'ın cezası ile ilgili Tahkim Kurulu'nun kararını bekliyoruz. Daha sonra gerekli açıklamayı yapacağız. Önce bir tahkim kararını açıklasın…

‘Oynamayan Caner'i alıyorsun'

"Menacer Ahmet Bulut'un ortakları kim? Daha önceki ortakları kimdi? Kimin tanıdığı yanında çalışıyordu ve sonra ayrıldı? Ahmet Çalık'ın menaceri kim? Niçin milli takıma alınıyor? Başakşehir'de Yalçın var, son 5 yıl kendini çok iyi geliştirdi, iyi stoper. Neden milli takıma alınmadı? Bunlar, ‘Bizim oyuncular milli takıma gider' şeklinde söylüyorlar. Caner uzun süre oynamamış, onu oynatıyorsun. Sezonun en formda isimlerinden Hasan Ali'yi almıyorsun."

‘Obradovic servet tepti'

"Amatör branşları kapatmayacağız. Bazı branşlarda küçülme olacak, geliri kadar harcama yapacağız. Obradovic'e CSKA Moskova yıllık 5 milyon Euro teklif etti. Ancak bizde kalmayı tercih ederek, teklifi geri çevirdi. Obradovic'in maaşı üzerinden yüzde 40 vergi ödüyoruz. Sırp antrenörün maliyeti 3.5 milyon Euro'yu buluyor. Basketbolda gelirimiz var, ama giderimiz fazla. Şu anda 10 milyon Euro açığımız var. Basketbol için sponsor arayışlarımız sürüyor."

‘Aatif'a bonservis vermedik'

"Slovak stoper Skrtel icin 5+1 milyon Euro bonservis bedeli ödedik. Aatif'a ise bonservis bedeli ödemedik, çıkış hakkını kullandı. Akılcı transferler yaptık. İsmail Köybaşı kesinlikle misilleme transferi değil. İspanya'ya gidecekti ama olmadı. Beşiktaş'tan ayrılınca ihtiyaçlarımız doğrultusunda aldık. Transfer için şu anda 2.5 milyon Euro civarında bir harcama yetkimiz kaldı. Bu bedeli de 10 numara için harcayacağız."

‘Nani şampiyonluk için kaldı'

"Nani'ye devre arasında Çin'den 17 milyon Euro teklif vardı. Kulübe geldiler, bir görüşme yaptık. Nani'ye yıllık 10 milyon Euro veriyorlardı. İlk başta gitmek istiyordu ama sonra gitmek istemedi. Biz de şampiyonluğu düşünüp kalması yönünde karar aldık. Karşılıklı bir anlaşma var. Nani'nin bize maliyeti primlerle 4 milyon Euro'yu buluyordu. Valencia'da bizdeki kadar kazanması için kulübün 8 milyon Euro ödemesi gerekiyor. Kulübün başkanı arkadaşıymış. Transferle ilgili bir süredir görüşüyorlardı."
HABER YORUMLARI