Lukas Podolski: Güzel günler yakında

Fenerbahçe derbisinde attığı gol ofsayt gerekçesiyle sayılmayan Lukas Podolski, 0-0 biten mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.
Lukas Podolski: Güzel günler yakında
Fenerbahçe derbisinde attığı gol ofsayt gerekçesiyle sayılmayan Lukas Podolski, 0-0 biten mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Derbinin önemini çok iyi bildiklerini vurgulayan Poldi, "Son maçlara göre çok daha fazla efor sarf etmemiz gerekiyordu. İyi hazırlandık ve daha fazla eforla oynadığımızı da düşünüyorum. Belki istediklerimizi tam anlamıyla yapamadık, ama herkes gördü, golümüzü attık ve hakem saymadı. Peki daha ne yapmalıyız? Evet, daha ne yapabileceğimizi ben çok iyi biliyorum" dedi ve ekledi: "Daha fazla gol pozisyonuna girmeliyiz, kanatları daha iyi kullanmalıyız, Galatasaray'ı tekrar eski ritmine oturtmak için daha çok çalışmalıyız. Kısacası Galatasaray takımına, camiasına yakışanı ortaya koymalıyız..."

‘Karşılığını vermek zorundayız'

İstek ve arzu konusunda takımda bir sıkıntı olmadığını kaydeden Podolski, "Tek eksik olan, bunu skora ve galibiyetlere çevirmek. Yine de takım arkadaşlarımı kutluyorum. Tüm olumsuzluklara rağmen çok iyi bir rakip karşısında 1 puan aldık. Bundan sonra Galatasaray'ı güzel günler bekliyor.

Taraftarlar bizi desteklemeye devam etsin. Derbide çok iyi bir atmosfer vardı. Bize düşen de artık bunun karşılığını vermek olacaktır" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Sayılmayan golü paylaştı

Sosyal medyayı en aktif kullanan futbolcuların başında gelen Lukas Podolski, derbide attığı ve ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golünü, öncesi ve sonrasıyla birlikte kare kare paylaştı. Sarı-Kırmızılı taraftarlar da, hakemin haksız karar verdiği yönündeki düşüncelerini bu fotoğrafın altında dile getirdi.

Podolski, ligdeki kötü gidişata rağmen, Fenerbahçe karşısında elde edilen beraberlik ve ortaya konan mücadelenin, sezonun geri kalanında Sarı-Kırmızılı ekibi daha iyi yerlere getireceğini düşünüyor.

Kaynak: Fanatik