Lukas Podolski Galatasaray'dan ayrılmayacağını açıkladı

Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.
Lukas Podolski Galatasaray'dan ayrılmayacağını açıkladı
Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısını kendi isteği ile bazı konuları aydınlatmak için düzenlediğini söyleyen Podolski, Galatasaray'dan ayrılmak gibi bir düşüncesi olmadığını söylerken hedefsiz olmadıklarını ifade etti.

Podolski'nin açıklamaları şu şekilde:

"AYRILMAK İSTİYORUM DİYE BİR ŞEY SÖYLEMEDİM"

"Bazı cevaplanması gereken sorular olduğu için kulüpten rica ettim ve şimdi bunlara cevap vereceğim. Bu tamamen benim isteğimdir. Herhangi bir kulübün benim ile ilgili isteği olursa benim yapabileceğim bir şey yok. Bence önemli olan şey, benim buradan ayrılmak gibi bir isteğim yok. Bunu da hiçbir zaman söylemedim"

"SARI KARTLARIM YÜZÜNDEN CEZA ALACAĞIM HABERLERİ YALANDIR"

"Beni eleştirebilirsiniz, takımı da eleştirebilirsiniz. Basının zaten işi bu. Benim sorunum olan konu bazı gerçek olmayan iddialar ortaya atılıyor. Geçen hafta maçtan sonra benim ve başkanın bir tasarrufu olmuş; benim gördüğüm sarı kartlar yüzünden ceza alacakmışım. Bu doğru değil. Böyle bir şey hiç konuşulmadı."

"TAKIM PERFORMANSINI SEZON SONUNDA ANALİZ ETMEMİZ DAHA DOĞRU"

"Sezon sonunda analiz edebiliriz. Sezon sonunda kulübün analiz etmesi daha doğru olur. Bizim takım olarak bakmamız, yoğunlaşmamız kupa ve ligde geri kalan maçlardır. Avrupa Kupaları'na katılma hakkını elde etmemiz gerekiyor. Kupada bir fazla maçımız daha da olabilir. Biz de biliyoruz ki kötü gidiyoruz, biz de iyi gitmediğimizin farkındayız. Bazı antrenör değişiklikleri oldu. Antrenör"

"FENERBAHÇE DERBİSİNİ KAZANMAK İSTİYORUZ"

"Ben terör olayları ile ilgili olarak çok kez kariyerimde karşı karşıya kaldı. Herkesi olduğu kadar beni de etkiliyor. Fenerbahçe derbisinin ne kadar önemli olduğunu sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da bilinen bir derbi. Fenerbahçe derbisini de kazanmaktan başka düşüncemiz yok."

"AVRUPA'DAKİ CEZAMIZ KALKAR, BİZ KATILMAK İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ"

"Avrupa'ya gidememenin güzel bir durum olmadığı bir gerçek. Bu sezon ligi iyi bir yerde bitirirsek Avrupa'daki cezamızı bu sezon çekeceğiz. Belki 1 yıl da çekmeyeceğiz. Davaların devam ettiğini biliyoruz. Çok da takip edemiyorum ama biz bu sezon o hakkı elde edip bir an evvel atlatmak istiyoruz"

"ŞAMPİYONLUK İÇİN BEŞİKTAŞ'I DAHA AVANTAJLI"

"Ben Mario Gomez'i 15 yaşımdan beri tanıyorum. 15 senedir tanışıyoruz. Alman Milli Takımı'nda çağırıldığımızda da konuştuk. Bence şampiyonluk için avantajlı olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe içeride bizimle oynayacak."

"BİZİM HALA HEDEFİMİZ VAR"

"Milli Takım ile ilgili olan soruda, ben 15 yaşında değilim. Alman Milli Takımı'nda hocam beni iyi tanıyor. Milli Takım ile ilgili kararı oradaki hocam verecektir. Bizim hala hedefimiz var. Hedefimiz olmadığı görüşüne katılmıyorum. Kupayı kazanmak istiyoruz. Avrupa Kupaları'na katılma hakkı da elde etmek istiyoruz"

"CHEDJOU, MUSLERA, SNEIJDER AYRILACAK MI BUNLARI BEN BİLEMEM"

"Chedjou'nun Muslera'nın ya da Sneijder'in ayrılıp ayrılmayacağını bilemem. Speküle edilebiliyor bu tarz şeyler. Bunu ben bilemem. Kulübe gelir teklifler bu heryerde böyledir."

"ERGİN ATAMAN İLE FIRSAT OLURSA ÇALIŞMAK İSTERİM"

"Ergin Ataman bence çok iyi bir insan. Sezon sonunda belki fırsat olur Ergin Ataman ile birlikte çalışırız"

"RIEKERINK'İN BÜYÜ YAPMA ŞANSI YOK"

"Ben 12 senedir futbol oynuyorum. Kararları yöneticiler ve futbolcular verir. Futbolcuların birşeyler söylemesine gerek yoktur. Riekerink hocamızla ilgili olarak, henüz çok kısa bir süre oldu. Normalde hocaların daha başarılı olması için sezon başında khazırlık sürecine ihtiyacı olur. Hocanın büyü yapma şansı yok. Bizimle birlikte sezon sonuna kadar elimizden geleni yapmaya çalışacağız"

"10 GOL 5 ASİST YETERLİ DEĞİL"

"Olmayan konular hakkında hikayeler yaratılınca Alman basını da taraftarlar da doğru olduğunu düşünebiliyor. Türkiye'de 10 gol 5 asist yaptım şuana kadar. Bence bu yeterli değil. Ben de kendi kritiğimi yapıyorum"

"BAŞARISIZLIK HEPİMİZİNDİR"

"Sadece yönetim suçlu ya da şu futbolcu ya da hoca değişikliği suçlu diyemeyiz. hoca değişiklikleri takımda huzursuzluk yaratıyor. Bu durumun sebebi herkestir. Yönetim, futbolcu, herkes. Şunun suçu demek doğru olmaz. Kulübümüz doğru kararları alır diye umuyorum ve önümüzdeki sezon daha iyi olacak adımlar atılır"