Lukas Podolski: "Ben zaten gerçek Galatasaraylıyım"

Türkiye Kupası finalinde attığı golle Fenerbahçe'yi yıkıp kupayı takımına kazandıran Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, açıklamalarda bulundu.
Lukas Podolski:
Türkiye Kupası finalinde attığı golle Fenerbahçe'yi yıkıp kupayı takımına kazandıran Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, açıklamalarda bulundu.

Taraftarın müthiş desteğiyle hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını belirten Podolski şunları söyledi:

Fenerbahçe'ye attığın golle gerçek Galatasaraylı oldun. Nasıl hissediyorsun?

Hayır, ben zaten geldiğim ilk gün gerçek Galatasaraylı olmuştum.

Nasıl bir kupa finaliydi?

Finalde gol atmak güzel ama inanın kupadan fazla önemsediğim bir şey yoktu. Finallerde rakip kim olursa olsun kazanmak istersiniz. Bu özel bir finaldi. Çünkü derbiydi. Taraftar, takım, teknik heyet, yönetim ve kulüp personeli için bu final çok önemliydi. Fenerbahçe'ye karşı savaştık. Özellikle maçın ilk yarısı çok iyi oynadık. Kupayı kazandık, mutluyuz.

TARAFTARIMIZI ÇOK ÜZDÜK

Sezon değerlendirmesi yapar mısın?

Süper Lig'de Avrupa'ya katılma hakkını elde edememiştik. Kupayı kazandık ve Avrupa'ya katılma hakkını elde ettik. Elbette taraftarımızı çok üzdüğümüzü biliyoruz. Ligde oldukça kötü bir sezon geçirdik, 6 ya da 7. sırada sezonu bitirdik. Bu bizim için yeterli değil çünkü biz daha kaliteli bir takımız. Çok problemler yaşadık, hoca değişiklikleri oldu… Ama son maçlarda iyiye gittik. Kupa finaline de bunu yansıttık.

Maçtan sonra sevincini ilk Riekerink'le paylaştın. Yeni sezonda da Riekerink'in hoca olarak devam etmesini ister misin?

Bilmiyorum (gülerek). Ama şu gerçek, Riekerink takımda çok şeyi değiştirdi. Siz de gördünüz, daha iyi oynamaya başladık. Ben başkan veya sportif direktör değilim, yeni sezonda devam edip etmemesine onlar karar verecek, onlara sorun. Sanırım hoca olarak ilk kupasını kazandı, onun için de ayrıca mutluyum.

Son olarak ne söylemek istersin?

Milli takıma gidiyorum. Artık Fransa'daki şampiyonaya konsantre olacağım.

Kaynak: Sabah