Lukas Podolski: "0-0 kötü bir sonuç değil"

Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldıkları derbi mücadelesinin ardından aldıkları 1 puandan memnun olduklarını söyledi.
Lukas Podolski:
Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldıkları derbi mücadelesinin ardından aldıkları 1 puandan memnun olduklarını söyledi.

Lukas Podolski'nin maçın ardından basın toplantısına yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde;

"Hocamız bizi maça çok iyi ve düzenli bir şekilde hazırladı. Maça iyi bir düzenle çıktığımızı düşünüyorum ancak sahanın ön tarafında etkisiz olduğumuzu düşünüyorum. Bu konuda biraz daha çalışmamız lazım. 0-0'lık sonuç çok kötü bir sonuç değil. Attığım gole yazık oldu çünkü pozisyonun ofsayt olduğunu düşünmüyorum. Ekran başında da herkes görmüştür pozisyonu. Hakemler de hata yapabilir ancak benim pozisyonum çok zor bir pozisyon değildi."

Alman yıldız ayrıca,  "Kesinlikle herkesin üzgün olduğunu düşünüyorum. Hiçbir oyuncu sevinmedi, birbirini tebrik etmedi. Sevinç gösterisinde bulunmadı. Belki onlar bir puan aldıkları için mutlu olmuşlardır."  diyerek cevap verdi.

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in "Karşı taraf beraberliğe sevindi. Allah bize beraberliğe sevinmeyi nasip etmesin" sözlerinin kabul edilebilir olmadığını da belirten Podolski, şunları söyledi:


"Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Kazanmak için çıkıyoruz. Birkaç pozisyonumuz vardı. Kendi sahamızda berabere kaldığımız için asla sevinmedik. Kazanmak istiyorduk. Kesinlikle herkesin üzgün olduğunu düşünüyorum. Hiçbir oyuncu sevinmedi, birbirini tebrik etmedi. Sevinç gösterisinde bulunmadı. Belki onlar bir puan aldıkları için mutlu olmuşlardır."

Kendisinin şampiyonlukta Beşiktaş'ı favori göstermesiyle ilgili ifadelerine açıklık getiren Lukas Podolski, "Sonuçta önce Fenerbahçe ile oynuyoruz. Tabii ki, bunun bu şekilde manipüle edilmesini anlayabiliyorum. Alakası yok. Bu şekilde yansıtılması yanlış. Lig sıralamasında kim birinci ise onu favori gösteriyorum. Beşiktaş birinci. Şu anda 5 puan farkla lider. Benim lig liderini şampiyonlukta favori göstermemden doğal bir şey olamaz." şeklinde konuştu.