Luis Suarez'den Arda Turan ve Muslera Açıklamaları

Geçtiğimiz yıl 40 gol atan ve Altın Ayakkabı ödülünü alan Luis Suarez Arda Turan için; "O takımın jokeri" dedi.
Luis Suarez'den Arda Turan ve Muslera Açıklamaları
Geçtiğimiz yıl 40 gol atan ve Altın Ayakkabı ödülünü alan Luis Suarez Arda Turan için; "O takımın jokeri" dedi.

2015-2016 sezonunda attığı 40 golle Avrupa'a Altın Ayakkabı Ödülü'nü alan Uruguaylı Luis Suarez Fanatik gazetesine açıklamalarda bulundu.

"BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR SİLAH"


"Arda Turan bizim için çok önemli bir futbolcu. Teknik direktörümüz Luis Enrique, onu farklı pozisyonlarda oynatıyor. Ona Barcelona'nın joker oyuncusu diyebiliriz. Hem forvet hattında hem de orta sahada görev yapıyor. Her pozisyonun da hakkını en iyi şekilde veriyor. Elbette Arda için Barça'daki ilk zamanları kolay olmadı. Geçen sezonun 6 ayında forma giyemedi. Bu yüzden başlarda sıkıntılar yaşadığının farkındaydık. Düşünsenize, sahaya çıkamadan hocanızı, arkadaşlarınızı anlamaya çalışıyorsunuz. Oynamadan asla bunu yapamazsınız. Ama harika bir hazırlık dönemi geçirerek bu döneme başladı. Fiziksel anlamda kendini buldu. Onun performansından hepimiz çok memnunuz. Şu andaki performansının daha da üstüne çıkacağına inanıyorum. Bizim için onun önemli bir silah olduğunu düşünüyorum."

"G.SARAY MUSLERA'YA SAHİP OLDUĞU İÇİN ŞANSLI"


"Fernando Muslera, bana göre dünyanın en iyi kalecileri arasında yer alıyor. Uruguay Milli Takımı'nın şu anki konumunda olmasında onun da payı büyük. Kalecinizin iyi olması her zaman takıma büyük güven sağlar. Muslera'nın, Galatasaray'da iyi maçlar çıkardığını biliyorum. O dünyanın her büyük takımında oynayabilecek kalitede bir isim. Daha önce de söylemişti. Takımı, ona sahip olduğu için gerçekten çok şanslı.''