Luis Enrique: Real Madrid'e kaybettiğimiz için acı çekmiyoruz

Luis Enrique: Real Madrid'e kaybettiğimiz için acı çekmiyoruz


SPORCOPE DIŞ HABERLER - Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, Real Madrid'e 2-1 kaybettikleri El Clasico mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Enrique, bu maçın artık geride kaldığını ve Şampiyonlar Ligi'ni düşünmek zorunda olduklarını söyleyerek, "Bu maç benim için geride kaldı. Düşündüğünüz gibi büyük bir acı çekmiyoruz. Artık bunu değiştiremeyiz. Salı günü Şampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid maçımız var. Çok zorlu bir mücadele olacak. Devam etmeliyiz, önemli olan bu. Sezon boyunca iyi yaptığımız şeylere devam etmeliyiz. Geliştirebileceğimiz bazı şeyler hala var. Şimdi Şampiyonlar Ligi çeyrek finalini düşüneceğiz" dedi.

Şampiyonlukların zor kazanıldığını belirten İspanyol çalıştırıcı, "Halen lideriz. Ligde düzenli bir şekilde kazanmaya devam etmemiz için 7 günümüz var. Uzun zamandır kaybetmiyorduk. Şampiyonluğu kazanmak her zaman zordur. Oyuncular da bunun farkında. Özellikle aynı hedef için mücadele ettiğiniz rakiplere kaybeettiğinizde daha çok şey öğrenirsiniz" şeklinde konuştu.

Arda'nın oyuna giriş nedenini açıklayan başarılı teknik adam, "Rakitic'ın kartı vardı ve risk altındaydı. Arda ceza sahasında daha çok oynayıp bize sonucu getirebilirdi. Arda biraz şanssızdı çünkü oyuna girdiği zaman maç biraz çılgın bir hal almaya başlamıştı" diyerek basın toplantısını tamamladı.