Luis Cavanda: Galatasaray bir dünya kulübü

Galatasaray'ın Trabzonspor'dan transfer ettiği Luis Pedro Cavanda, basın önünde 3 yıllık sözleşmeye imza attı.
Luis Cavanda: Galatasaray bir dünya kulübü
Galatasaray'ın Trabzonspor'dan transfer ettiği Luis Pedro Cavanda, basın önünde 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu imza öncesi yaptığı açıklamada "Klasik olacak ama, yine çok önemli bir oyuncuyla karşınızdayız. Geçen yıl güzel bir sezon geçirmese de burada yeniden doğacağını ve Belçika Milli Takımı'na gideceğini tahmin ediyorum" dedi.

Luis Cavanda ise, "Galatasaray'a transfer olduğum için çok mutlu ve onurluyum. Çünkü burası bir dünya kulübü. Takıma olumlu bir enerji taşıyacağıma inanıyorum. Hedeflerimize ulaşmak için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

İmza ve fotoğraf çekimi sonrası Luis Cavanda'nın basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar şöyle: 

"HEDEFLERİM ARASINDAYDI"


"Trabzon'dan ayrıldığım dönem sonrası Galatasaray'ı düşünmüyordum. Galatasaray aklımda yoktu ama Galatasaray'ı çok iyi tanıyordum. Büyük bir takıma katılmak zaten hedef ve hayallerim arasındaydı. Trabzonspor sayfasını çevirdim ve artık buradaki sezonumu düşünüyorum."

"DENAYER 'GİT' DEDİ"


"Fernando Muslera ile Lazio'da bulunduk ama fazla iletişimimiz yoktu. Eğer bir isim vermem gerekirse Jason Denayer'i söyleyebilirim. Çok yardımcı oldu. Nasıl hızlı bir sürede adapte olabileceğimden ve Galatasaray'dan bahsetti. 'Galatasaray'a imza atma şansın varsa asla çekinme ve imzanı at' dedi."

"HAZIRIM"


"Bu sezon öncesi takımla çalışma fırsatım olmadı ama tek başıma gerekenden fazla çalıştığımı söyleyebilirim. Fizik olarak kendimi hazır hissediyorum."