Liverpool, Borussia Dortmund'u eledi, Almanya basını coştu!

UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Alman ekibi Borussia Dortmund'un İngiltere'nin Liverpool takımına 3-1 üstünlükten 4-3 geriye düşerek elenmesi, Alman basınında geniş yer buldu.
Liverpool, Borussia Dortmund'u eledi, Almanya basını coştu!
UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Alman ekibi Borussia Dortmund'un İngiltere'nin Liverpool takımına 3-1 üstünlükten 4-3 geriye düşerek elenmesi, Alman basınında geniş yer buldu.Bild gazetesi, Avrupa Ligi'nin çeyrek final rövanşında Borussia Dortmund'un Liverpool karşısında aldığı 4-3'lük mağlubiyeti "Kral Klopp, Dortmund'u ağlattı" başlığıyla duyurdu.

Bu maçın uzun süre konuşulacağı vurgulanan haberde, sarı-siyahlı ekibin maç boyunca önde olmasına rağmen bu durumu koruyamadığı ve Klopp'un Borussia Dortmund'un "kalbini kırdığı" ifade edildi.

"Klopp'un çılgınlığı" başlığını kullanan Tagesspiegel gazetesi de  maçta 3-1 öne geçen Borussia Dortmund'un bu skordan yararlanamayarak karşılaşmayı 4-3 kaybettiğine dikkati çekti.

Liverpool

Die Welt ise "Jürgen Klopp Dortmund'a acı bir ders verdi" manşetiyle verdiği haberde, Liverpool'un Dortmund karşısında zayıf taraf olmasına rağmen hak ederek tur atladığı ve Klopp'un özel anlarda para ile satın alınamayacak bir değere sahip olduğu belirtildi.

"Süddeutsche Zeitung" gazetesi, "Klopp'un Liverpool'u Borussia Dortmund'u şoke etti" başlığını kullanarak karşılaşmayı "heyecanın büyük tiyatrosu" olarak niteledi.


 Kaynak: AA