Leroy Sane 5 yıllığına Manchester City'de!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Manchester City, uzun süredir peşinde olduğu Schalke 04'ün genç yıldızı Leroy Sane'nin transferini resmiyete döktü.
Leroy Sane 5 yıllığına Manchester City'de!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Manchester City, uzun süredir peşinde olduğu Schalke 04'ün genç yıldızı Leroy Sane'nin transferini resmiyete döktü.

İngiliz ekibi, 20 yaşındaki oyuncu ile 5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Leroy Sane, Manchester City'de 19 numaralı formayı giyecek.

Resmi imzanın ardından açıklamalarda bulunan Sane, "Kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum. Burada olduğum ve takıma yardımcı olacağım için çok mutluyum. Manchester'a yerleşip City için oynamaya başlayabilirim" dedi.

"EN ÖNEMLİ ETKEN GUARDIOLA"


Manchester City'ye transfer olmasında en büyük payın teknik direktör Pep Guardiola olduğunu söyleyen 20 yaşındaki genç yıldız, "City'ye gelmeye karar vermemdeki en önemli etkenlerden biri Pep Guardiola oldu ve beni transfer için ikna etti. Burada gelişmeye devam edeceğim. Onun yönetiminde birçok yeni şey öğreneceğimi biliyorum ve kariyerim için bir sonraki adımı artık atabilirim" şeklinde konuştu.

"ALIŞMAM BİRAZ ZAMAN ALACAK AMA..."


Takıma ve ülkeye alışmasının biraz zaman alacağını belirten Sane, "Guardiola'nın birçok başarı elde ettiğini ve genç oyuncularla gerçekten iyi bir çalışma gösterdiğini Barcelona ve Bayern'de takip ettim. Onun beni daha eksiksiz bir oyuncu yapabileceğini düşünüyorum. İyi bir başlangıç yapmam için bir zamana ihtiyacım olacak çünkü başka bir lig ve burada farklı bir futbol stili var ama ben hızlı bir şekilde adapte olacağımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

GUARDIOLA: "LEROY ÖZEL BİR YETENEK"


Pep Guardiola da Leroy Sane transferini "Leroy özel bir yetenek ve heyecan verici bir oyuncu. Taraftarlarımızın izlemekten zevk alacağını düşünüyorum. 20 yaşında ve hala gelişme gösteriyor ama buna rağmen Almanya Milli Takımı'nın bir parçası ve bizim kulübümüz için harika bir kazanım olacağını düşünüyorum. Bize katılmaya karar verdiği için çok mutluyuz" sözleriyle değerlendirdi.