LeBron James'ten ırkçılık açıklaması!

Irkçı saldırıya maruz kalan Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Cleveland Cavaliers'ın yıldız oyuncusu LeBron James, bu olayın ABD'de siyahilere karşı ırkçılığın sürdüğünü gösterdiğini söyledi.
LeBron James'ten ırkçılık açıklaması!
NBA final serisi kapsamında bir basın toplantısında konuşan James,  olay sırasında ailesinin zarar görmediğini belirterek, ABD'de ırkçılık hakkında  değerlendirmelerde bulundu.

  Irkçılığın ABD'de sorun olmaya devam ettiğini belirten LeBron James,  "Bu olay, ırkçılığın her zaman dünyanın ve ABD'nin bir parçası olmaya devam  edeceğini gösteriyor. ABD'de nefret suçları, özellikle siyahilere karşı her gün  yaşanmaya devam ediyor. Çoğu zaman insanlar, gerçek yüzlerini ve sizin  hakkınızdaki görüşlerini gizliyor. Sizi gördüklerinde yüzünüze gülümsemeye devam  ediyor." ifadelerini kullandı.

  James'in Los Angeles'taki evinin ön kapısına, ABD genelinde siyahi  insanlara karşı söylenen ırkçı bir kelime sprey boyayla yazılmıştı. Los Angeles  Polis Departmanı (LAPD), olay hakkında soruşturma açıldığını ifade etmişti.
HABER YORUMLARI