Lewandowski ayrılıyor mu?

İsmi Real Madrid ve PSG gibi takımlarla anılan Robert Lewandowski'nin kariyerine Bayern Münih'te devam edeceği açıklandı.
Lewandowski ayrılıyor mu?
İsmi Real Madrid ve PSG gibi takımlarla anılan Robert Lewandowski'nin kariyerine Bayern Münih'te devam edeceği açıklandı.

Bayern Münih CEO'su Karl Heinz Rummenigge'nin geçtiğimiz aylarda yaptığı Gonzalo Higuain açıklaması, Robert Lewandowski'nin sezon sonunda Real Madrid ya da PSG'ye transfer olacağı ihtimalini güçlendirdiği iddia edilmişti.

Ancak oyuncunun Polonya basınına konuşan menajeri Cezary Kucharski, transfer iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve Polonyalı golcünün Bayern Münih ile kontrat görüşmesi içinde olduklarını açıklayarak iddialara son noktayı koydu.

"PSG ve Real iddiaları gerçek değil"

Polsat Sport adlı Polonyalı televizyon kanalına konuşan Kucharski,"Bayern Münih ile kontrat görüşmesi içinde olduğumuzu söyleyebilirim ancak daha fazla detay veremem. İspanyol basını Lewandowski'nin Real Madrid'e, İngiltere basını bir İngiliz kulübe, Fransa basını PSG'ye transfer olacağını yazıyor. Ancak bunlar tamamen söylentiden ibaret. Lewandowski tam olarak kendisine uyan bir takımda oynuyor ve ayrılmak gibi bir düşüncesi yok." açıklamasında bulunarak oyuncunun kariyerine Bavyera ekibinde devam edeceğini açıkladı.

Rummenigge açıklaması

Geçmiş dönemde Gonzalo Karl Heinz Rummenigge'nin Napoli'de bu sezon 24 maçta 24 gol atan Gonzalo Higuain hakkındaki "Higuain beğendiğimiz tarzda bir oyuncu. Ancak De Laurentiis'in oyuncuyu bize satacağından şüphe duyuyorum." Açıklaması Arjantinli oyuncunun Bavyera ekibine olası transferini akıllara düşürmüştü. Menajer Kucharski, Rummenigge'nin Lewandowski'yi başka bir takıma göndermeyi düşünmediğini belirterek,"Rummenigge'nin, Lewandowski'nin ne kadar büyük bir golcü olduğunu bildiğini ve onun gibi bir oyuncuyu nasıl ödüllendirmesi gerektiğini bildiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Bayern Münih formasıyla bu sezon 29 maça çıkan Robert Lewandowski 27 kez ağları sarsmayı başardı.