Le Guen hakkındaki Galatasaray iddialarına sert tepki

Galatasaray‘da Igor Tudor ile yolların ayrılmasının ardından Bursaspor Teknik Direktörü Le Guen‘in adaylar arasında olduğunun iddia edilmesi gündeme bomba gibi düştü. Bursa‘da gün boyu bu konu tartışılırken, yeşil beyazlı camiadan tepki sesleri yükseldi. Bursaspor’u kısa sürede toparlayan ve ilerleyen yıllar için ümit veren Fransız teknik adam için ayağa kalkan taraftarlar, camianın içerisine huzursuzluk sokmak isteyenleri hedef gösterdi.
Le Guen hakkındaki Galatasaray iddialarına sert tepki
ALİ AY'DAN SERT AÇIKLAMA

Bursaspor‘la 2019 yılına kadar anlaşması bulunan Paul Le Guen için OLAY SPOR‘a konuşan Başkan Ali Ay ‘Yok öyle bir şey. Kim çıkartıyor bunları?. Kuyuya bir taş atıyorlar, kimse çıkartamıyor. Hocamızı bilen bilir. Zaten böyle bir niyeti olmaz. Bursaspor'a nasıl bağlı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bütün planları kulübümüz üzerine. Gece gündüz çalışıyor. Öyle şeylerle kafasını falan karıştıramazlar' diye konuştu.


ALİ AY: LE GUEN İLE TOPLANTI YAPTIK


Yapılan haberlerin Bursaspor amaçlı olduğunu da belirten Başkan Ali Ay ‘Ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. Daha neti, doğru bir yolda ilerleyen Bursaspor'u karıştırmaya çalışıyorlar. Biz bunlara fırsat vermeyiz. Bizi kimseyle bir tutmasınlar. Hocamızla bugün (dün) görüştük. Uzun bir toplantı yaptık. Gelecek, gidecek oyuncuları masaya yatırdık. Biz nelerle uğraşıyoruz, karşımıza neler çıkıyor.' şeklinde konuştu.


LE GUEN'İN SÖZLEŞMESİNDE MADDE VAR

Bu arada Fransız çalıştırıcının sözleşmesinde Bursaspor'daki mukavelesinin bitiş tarihine kadar Türkiye‘de başka bir takım çalıştıramayacağı yönünde madde bulunduğu bildirildi. Le Guen‘in takımdan ayrılmak istemesi durumunda yıl içerisinde aldığı paraları da Bursaspor‘a geri vereceği belirtildi. Sözleşme de ayrıca 500 bin Euroluk bir fesih bedeli de bulunuyor. Bursaspor'da oldukça mutlu olan tecrübeli teknik adamın ise bu tür olaylarla çok da ilgilenmediği ve yaşananlar hakkında bir yorum yapmadığı öğrenildi.


Olay Spor
HABER YORUMLARI