Kurulda transfer açıkladı

Toplam 395 delegenin imzasıyla yeterli çoğunluk sağlanarak başlanan toplantıda, Genel Kurul Divan Başkanlığı'na Necat Banaz, seçildi.
Kurulda transfer açıkladı
Toplam 395 delegenin imzasıyla yeterli çoğunluk sağlanarak başlanan toplantıda, Genel Kurul Divan Başkanlığı'na Necat Banaz, seçildi.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, son üç seçimin, yeterli çoğunluk sağlanarak ilk günde gerçekleştirilmesinden dolayı kongre üyelerine teşekkür etti.

Eskişehirspor'un zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Hoşcan, "Mayıs 2015'te güzel bir kongreden sonra, yola çıktığımız andan itibaren olumsuzluklar yaşadık. Lig başlamadan kongre sesleri yükseldi. İki kez seçimle gelmiş bir başkan ve yönetim olarak bize yapılan olumsuz eleştirileri kınıyorum. İtibarsızlaştırmanın ve bununla birlikte ben ve arkadaşlarımı istifaya davet etmenin, kulübe ve camiaya zarar verdiğini herkes görüyor. Yeniden kongre istenmesi üzerine karar aldık" diye konuştu.

Hoşcan, takımın motivasyonunun bozulmaması için kongrenin devre arasında yapıldığını belirterek, şunları söyledi:
"Kasım ayının başından beri kongre ve istifamızı isteyenlerin aday olmak için yaptığı görüşmeleri ve toplantıları herkesin takdirine bırakıyorum. Bugün bakıyorum, bu konuşan kişilerin burada olmadığını görüyorum. Aday olmayı düşünmüyorduk. Bu söylemleri kamuoyuyla paylaştık. Aday olacağını söyleyen, basın önünde kamuoyunu farklı yönlendirenlerin, kongrede aday olmamasını esefle kınıyorum. En büyük zararı kendi kendimize veriyoruz. Eskişehirspor camiasının birlik ve beraberlik içinde olmasını istedik."

 

Transfer açıkladı
Hoşcan, transfer çalışmalarına da değinerek, "Şu anda iki stoper, bir orta saha transferi bitmiştir. Kavganın değil uzlaşmanın olduğu bir ortamda, ortak hareket edilmesi gerekiyor. Dün takımıma, kongre süreci olmasına rağmen para ödemiş bir başkan olmaktan gururluyum. Eskişehirspor'u zor durumdan kurtarmak için kenetlenelim" ifadelerini kullandı.

Kongrede faaliyet raporları ve bilançoların okunmasının ardından seçime geçilecek.