Klopp'tan itiraf

Alman menajer, son dönemde alınan kötü sonuçların ardından baskı hissettiğini söylese de görevinde kalacağından emin.
Klopp'tan itiraf
Premier League'nin 4. haftasında Manchester City'ye 5-0 yenildikten sonra geçtiğimiz hafta Tottenham deplasmanından da 4-1 gibi farklı bir sonuçla mağlup ayrılan Liverpool'da menajer Jürgen Klopp üzerindeki baskı artıyor. Özellikle takımın defansif zaaflar sebebiyle yaşadığı puan kayıpları, Alman menajerin sezon başındaki transfer stratejisini tartışmaların odağı hâline getirmiş durumda.


Ligin 10. haftasında oynayacakları Huddersfield maçı öncesi kameraların karşısına çıkan Klopp, medya üzerinden kendisine yöneltilen eleştirileri takip etmediğini belirtse de, üzerinde baskı hissettiğini ifade etti.


Huddersfield karşısında galibiyete ihtiyaç duyduklarını belirten Alman menajer, "Üzerimdeki baskıyı inkar edemem. Bu hafta çevremdeki insanlardan, yorumculara kulak asmamam gerektiğine dair çok sayıda mesaj aldım. Benim için neler söylendiğine dair hiçbir fikrim yok ama tahmin edebiliyorum. Bazıları benim bu kulüp için doğru kişi olmadığımı düşünüyor olabilir. Ancak kulüp içinde kimsenin bu fikirde olduğunu düşünmüyorum." diye konuştu.


Klopp, ligde şampiyonluğa oynayan takımlarla yaptıkları maçlar özelinde ilk kez Tottenham maçında seviye farkının ortaya çıktığını belirterek, "Manchester City karşısındaki 5-0'lık sonuç berbat olsa da, o maçta rakibimizle aynı seviyedeydik. Şampiyonluk iddialıları karşısında bir tek Tottenham'a karşı işler istediğimiz gibi gitmedi. Ancak ligde henüz her şey bitmiş değil. Bu aşamada sezon başına dönerek transfer eleştirisi yapmanın hiçbir anlamı yok." dedi.

Geride kalan 9 haftada topladığı 13 puanla lider Manchester City'nin 12 puan gerisinde yer alan Liverpool, Huddersfield karşısında 3 haftalık galibiyet hasretine son vermeye çalışacak.  
HABER YORUMLARI