"İyi olmak değil kazanmak..."

Liverpool'un Alman menajeri Jürgen Klopp, takımının geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Liverpool'un Alman menajeri Jürgen Klopp, takımının geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sezonun ilk yarısının ortasında Brendan Rodgers'tan görevi alan ve alınan sonuçlarla olmasa bile takım mantelitesinde farklılık yarattığı gözlenen Klopp açıklamasında, oyuncularına her zaman daha iyisini yapabileceklerini söylediğini ifade ederek şu aşamada kendileri için skorun daha önemli olduğunu söyledi.

Klopp açıklamasında Leicester ve Sunderland galibiyetlerinin önemini vurgulayarak Benteke'nin performansını öne çıkardı ve, "Her zaman sonuç için mücadele etmek zorundayız. Son iki maçta takımda müthiş bir değişim var. Gerçekten iyi oynayarak iki maç kazandık. Sürekli böyle sonuçlar elde etmek istiyorsanız nasıl olduğuna çok fazla bakmamanız gerekir. Bu anlayış önemlidir. Sunderland karşısında zor bir maç oynadık ancak kazanmamız bu maçın önemini bizim için arttırdı. Yine Christian Benteke ortaya çıktı ve galibiyeti aldık." ifadelerini kullandı.

Alman menajer en büyük sorunlarının konsantrasyon olduğunu belirterek, "Elimize gelen fırsatları kaçırmamamız gerekiyor. Önemli olan fırsatları değerlendirmemiz. Sunderland maçı 10 yıl konuşmamız gereken bir maç değil ancak kazanılması gereken maçlara bir örnekti ve kazandık" ifadelerini kullandı.

Jürgen Klopp Liverpool'un başına geçtiği tarihten itibaren takımının başında çıktığı 11 resmi maçta 3 beraberlik 3 mağlubiyet ve 5 galibiyet elde etti.