'Kim yarattı bunları?'

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunurken, çok çarpıcı sözler söyledi.
'Kim yarattı bunları?'
Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunurken, çok çarpıcı sözler söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu toplatısında açıklamalarda bulundu.

"Bizim işimiz iç çatışmalar değildir. Bizim işimiz kimseyle kavga etmek değilidir. Kimse birbirini sevmek zorunda değildir ama bizim işimiz Beşiktaş'ın menfaati için mücadele etmektir.

Bir güzide kulübümüz kendi genel kurulunda dedi ki, 1.5 milyar TL borcumuz var. Mallarımızı satmak zorundayız, satamazsak oyuncularımızın maaşını ödeyemiyoruz dedi. Bu kulübümüz stadı o ya da bu şekilde yapmış. Rencide olmasınlar diye bu konuda başka bir şey söylemiyorum. Bu kulübümüz nerede? Şu anda Avrupa'ya gidebiliyor mu? Biz kimseye malımızı satalım dedik mi? Gördünüz mü bunu? Hiç böyle bir şey gördünüz mü bizden? Biz kimseye gidip el açtık mı? 3 sene göçebe kuşu dışarlarda oynadık. Fenerbahçe'nin borcu açıklandı, 1 kişi çıkıp bir şey demedi. Fakat biz sabahtan akşama kadar bunu konuşuyoruz. Niyetiniz ne? Kulübümüz denetlenirken, biz yalan mı beyan ediyoruz. Beşiktaşlıları mı kandırıyoruz?

Biz stat yaptık burada. Ben amele gibi çalıştım amele gibi. Beşiktaş, şahlanmış bir şekilde gidiyor. Görüyorsunuz nazarları. Neyi paylaşamıyorsunuz? Herkesin kıskanacağı noktadayız. Görüyorsunuz zaten nazarları. Beşiktaş'ı 330 milyon dolar borçla aldığımız günden bu yana sadece 100 milyon dolar faiz ödedik. Bunu da stadımız yokken, gelirimiz yokken ödedik.

Ağustos ayında 65 bin kilometre uçakla yolculuk yaptım. Biz yedi yetimin hakkını kimseye vermeyeceğiz diye günde 18 saat çalışıyoruz. Çocuklarımla bile ilgilenemiyorum. Herkes yazlıklarına giderken biz Beşiktaş için çalışıyoruz. Biz yalancı mıyız? Ne yaptık bunları hak edecek? CAS'ta 19 davamız vardı. Hiç duyuyor musunuz Beşiktaş davaları kaybediyor? Bunlar kendiliğinden mi oluşuyor?

Bir zamanlar uçak bulamıyorduk, şimdi kendi uçaklarımızla deplasmanlara gider hale geldik. Napoli'ye gittik, kendi otobüsümüz oradaydı. Yaptığımız sponsorluklar dünya çapında. Sponsorluk gelirimiz yoktu. Beşiktaş'ın markası için çalışıyoruz. Kim yarattı bunları?

Ne yapmamız gerekiyor bize anlatın o zaman. Hep aynı insanlar gelip bize sallıyor. Burası onun yeri değil. Beşiktaş'ta sokakta kavga yok. Beşiktaşlılar sokakta dimdik duruyor. Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulübü. Beşiktaş'ın borcunu yüksek göstermek kime ne yarayacak. İlk kez kar elde ettik. Borç başka türlü nasıl düşecek? Yatırımlara devam edeceğiz. Durmak yok.

Fenerbahçe 12 milyon dolar gelir elde ettik diyor. 7-8 milyonunu salondan elde ediyorlar. Biz 35 bin TL kar ediyoruz. Yatırım yapmadan nasıl rakiplerle rekabet edeceğiz? Borcu artırma diyorlar. Ya ben Samantha mıyım? Nasıl olacak başka?