Kilidi O'na açtıracak!

Teknik direktör Advocaat, Galatasaray'ın iki ciddi probleminden faydalanmayı planlıyor.
Kilidi O'na açtıracak!
Fenerbahçe'nin hocasına göre Cim-Bom kendi sol kanadı ile rakibin sağ kanadında sorunlar yaşıyor. Ayrıca duran toplardaki zaaf, teknik direktör Igor Tudor döneminde de sürüyor. Rakibin bir türlü çözüm bulamadığı bu iki sıkıntı, sarı-lacivertlilerin galibiyet anahtarı olacak.

Galatasaray'a karşı deplasmanda kritik bir derbiye çıkacak Fenerbahçe'de maça yönelik taktikler de yavaş yavaş belirleniyor. Sarı-lacivertliler, 23 Nisan Pazar akşamı, TT Arena'da rakibinin zaaflarını kullanıp, üç puana ulaşmanın yollarını arayacak.Özellikle ligde son hafta maçında Medipol Başakşehir'e 4-0 kaybeden Galatasaray'ın problemli tarafları, Dirk Advocaat ve ekibinin de gözünden kaçmadı.
Sarı-kırmızılı ekibin farklı yenilgisini bizzat statta izleyen Advocaat'ın elinde ayrıntılı raporlar bulunuyor. Buna göre Galatasaray derbisinde rakibin iki önemli sıkıntısı dikkat çekiyor.
 
LENS FAKTÖRÜ
İlk olarak Cim-Bom kendi sol kanadı ile rakibin sağ kanadında ciddi sorunlar yaşıyor. Medipol Başakşehir, 4 gollü galibiyetinde 3 golünü sağ kanattan buldu. Ayrıca Trabzonspor ve Beşiktaş maçlarında da sarı-kırmızılılar aynı bölgeden 2 gol yedi ve puan alamadı.Bununla beraber Fenerbahçe'de ligin en iyi sağ kanatlarından olan ve maç başına 4 dripling ile Quaresma ile beraber sivrilen Jeremain Lens göze çarpıyor.  
Lens'in sağ kanattaki temposunun maçın sonucuna etki etmesi bekleniyor. Galatasaray'ın bir diğer zayıf noktası da duran toplar. Hem Jan Olde Riekerink hem de Igor Tudor dönemlerinde duran toplar adeta kâbus oldu.
 
DURAN TOP ŞANSI  
Fenerbahçe de ligin en etkili duran top kullanan takımı. Sarı-lacivertliler sezon başından beri 17 duran top golü bularak, bu alanda ligin en iyisi. Yine Jeremain Lens, ligde yaptığı 11 asistle ön plana çıkıyor. Lens, 6 asistine korner ve serbest vuruşlardan ulaştı.

(Milliyet)
HABER YORUMLARI