'Kendimle rekabet ediyorum'

Fenerbahçe'in deneyimli oyuncusu Şener Özbayraklı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
'Kendimle rekabet ediyorum'
Şener Özbayraklı'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Hedefimiz ikinci yarıya iyi gitmek. Biraz yorgunluk vardı. İyi şekilde devam ediyoruz. İnşallah sakatsızlık geçirip, ikinci yarıya iyi başlamak istiyoruz.

Aslında son iki sezondur lige kötü başladık. Puan kayıpları yaşadık. UEFA'dan elendik. Bunlar bizi etkiledi. Kötü başlangıçlar yaptık. Çok bireysel hata yaptık ve çok puan kaybettik. Kimsenin beklemediği sonuçlar aldık son 6 haftada. Az puan farkı var. Bizim kim olduğumuzu biliyorlar. Puan farkı önemli değil. Çok maç var. Umarım, en iyi şekilde ikinci yarıya başlarız ve puan farkını kapatırız. Hedefimize ulaşırız.

Hatayı ben yaparım, başkası yapar, bireysel hata olacak ki sonuç alınsın. Herkes emek veriyor. Ben hata yapınca onun üzüntüsünü yaşıyorum. Futbolda hatalar oluyor. O anı yaşıyoruz ve bitiyor. Biz de üzülüyoruz çok fazla. Ben her zaman çalıştım. Her zaman oynamadım. Bazen oturdum, bekledim ve sabrettim. Etkilememe gibi bir durum yok. Beklemek zor bir dönem. Ben yıllarca yaşadım bunu ama yılmadım. Oynuyorum, mutluyum ve sıkıntım yok. Bunu da umarım en iyi şekilde devam ettiririm.

Bursaspor tecrübesi çok farklıydı. Fenerbahçe için bakarsak, Türkiye'nin en üst düzey takımında oynuyorum. Farklı bir tecrübe. Hiç aynı olamaz iki dönem. Fenerbahçe'de oynadığın zaman daha farklı durumlar ortaya çıkarıyor. Bursaspor'da biraz daha rahat oynayabiliyorsunuz. Bursaspor da tabii ki büyük bir camia ama orada hata yapınca buradaki gibi olmuyor. 3 sezondur buradayım. Bir önceki maçta yaptığım iyi şeyleri ve kötü şeylere bakıyorum. Elimden gelenin daha fazlasını yapmak için çalışıyorum Kendimle rekabet ediyorum, çok fazla çalışıyorum. Bu takımın bir parçasıyım. Her parçaya saygım var. Çabam oynamak değil, kazanmak için uğraşıyorum şu anda.

Puan farkı çok az. 3 puan hiçbir şey değil futbolda. Her zaman yarışın içindeyiz. Biz hiç kopmadık yarıştan 3 yıldır son anlara kadar. Motivasyonumuz iyi yönde. Ligin sonuna kadar bu yarışta olacağımızı gösterdik.

İyi mücadele ettik. Yeni hocamız var, yeni oyuncular geldi, alışma süreci var. Çok bariz bireysel hatalar yaptık. O durumlar olmasa farklı bir konumda olabilirdik. Taraftarımız sonuçlar kötü olunca küsmüştü bize. Eleştiriler aldık. Hatalar yaptık ama düzeltmek için çaba harcadık. Çabamız eskiye dönmemek için.

HABER YORUMLARI