Kasımpaşa hükmen mağlup sayılacak mı!

Süper Lig'deki Adanaspor maçında 18 kişilik kadroda en az 7 A Milli Takım'a uygun oyuncu bulundurmayan Kasımpaşa hükmen mağlubiyet cezası verilecek.
Kasımpaşa hükmen mağlup sayılacak mı!
TFF Hukuk Müşavirliği,  Adanaspor -  Kasımpaşa maçı sonrasında  Türkiye'nin gündemine taşıdığı kural hatası ile ilgili kararını açıkladı ve  Kasımpaşa'yı PFDK'ya sevk etti.
Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında oynanan  Adanaspor -  Kasımpaşa maçında kadrosunda 12 yabancı oyuncu bulunduran ve en az 7 A Milli Takım'a uygun oyuncuya yer vermeyen  Kasımpaşa'yı PFDK'lık oldu.
HÜKMEN MAĞLUBİYET YOLDA
"Müsabaka isim listesinde yabancı uyruklu futbolcuların TFF tarafından belirlenmiş sayıdan fazla olması" nedeniyle PFDK'ya sevk edilen  Kasımpaşa'ya,  Futbol Müsabaka Talimatı'nın 22/d maddesi ile hükmen mağlubiyet cezası verilecek ve 2-0 kaybettiği mücadele, 3-0 olarak tescil edilecek ve talimatlara aykırı hareket nedeniyle para cezası ile verilecek.
TFF Hukuk Müşavirliği'nin sevk kararında, "KASIMPAŞA A.Ş. Kulübü'nün 30.01.2017 tarihinde oynanan ADANASPOR A.Ş.-KASIMPAŞA A.Ş. Spor Toto Süper Lig  Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki "müsabaka isim listesinde yabancı uyruklu futbolcuların TFF tarafından belirlenmiş sayıdan fazla olması" nedeniyle  Futbol Müsabaka Talimatı'nın 22/d maddesi ile 2016-2017 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün Ek-2, 2016-2017 Sezonu Spor Toto Süper Lig Futbolcu Uygunluğu 5. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle  Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2016-2017 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün Ek-2 ile 2016-2017 Sezonu Spor Toto Süper Lig Futbolcu Uygunluğu 5. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" ifadeleri yer almıştı.


(Sporx)
HABER YORUMLARI