Kartalspor Başkanı Taner Özdemir'den açıklamalar

Kartalspor Başkanı Taner Özdemir, Radyo Bilyoner'de katıldığı programda önemli açıklamalar yaptı.
Kartalspor Başkanı Taner Özdemir'den açıklamalar
Kartalspor Başkanı Taner Özdemir, Radyo Bilyoner'de katıldığı programda önemli açıklamalar yaptı.

Taner Özdemir'in açıklamaları şu şekilde;

"16 kişilik kadroyu oluşturamayan, A Takım futbolcularını gönderen ve 13 futbolcu ile sahaya çıkan Tarsus İdman Yurdu ile karşılaştık. Bunun üzerine oyuncularımızın performansı çok kötüydü ve küme düştük. Tabii ondan sonra sinirler iyice gerildi. Taraftarlarımız da bizleri Tarsus'ta yalnız bırakmadı. İlk önce otobüsümüze sıkıntı yaratıldı. Ondan sonra oyuncularımızı koruma altına aldık ve taraftarlar ile birlikte aynı uçakta gelmesinin problem yaratacağına inandık."

"Sosyal medyada, gazetelerde vs. paylaşılan fotoğrafı iyi inceleyin ve ondan sonra nasıl bir servis olduğunu göreceksiniz. Siz hiç dizinin üzerine kafasını koyarak gülümseyen ve uyuyan bir futbolcu gördünüz mü ? Şimdi bu hem takıma ihanet edip hem böyle bir resmi paylaşmak en büyük ihanetin kendisidir. Ben kulüp başkanı olarak 4 saat rötar yapan uçağı beklerken sandalyenin üzerinde uzanıyorum da futbolcular uçağın kalkmasını beklerken mescide gidip, orada beklemişler güya resim çekmişler perişan olmuşlar. Olayı bu tarz bir düzeye çekmek çok saçma. Kartalspor'a yapılan büyük haksızlıktır. Biz oyunculara ceza vermek için çalışsaydık, taraftarlar ile aynı uçakta gelmesine izin verirdik."

Kocaeli Birlik-Bucaspor maçını kimse konuşmuyor. Buca'nın maçı kazanması için yapılanları, Kocaeli Birlikspor'a 3 kırmızı kart gösterilmesini kimse gündeme getirmiyor. Kartalspor, Türk Futboluna yıldız oyuncular kazandırmış bir kulüp. Türkiye'de son 5 yıl içerisinde altyapıdan 60 oyuncusunu profesyonel yapan tek kulübüz. 9 haftadır görevdeyiz. 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldık. Aydınspor maçında kornerden attığımız iki gol verilmiyor. Böyle durumlarla karşılaştığımızda Kartalspor'un küme düşürülmeye çalışıldığına inanıyoruz ve bu yapılan haksızlıkları herkes görmezden geliyor. Türk futbolu açısından utanç verici bir durum bu.

Volkan Demirel, Servet Çetin, Olcan Adın vs.. Bir çok yıldız Kartalspor altyapısında yetişmiş. Herkes bu kadar şeyi görmüyor, yapılan haksızlıkları görmüyor ama başkanın oyuncularını korumak için uçuş saatlerini değiştirmesini konuşuyorlar.

Erzurumspor'da şu an yöneticilik yapan daha önce Kartalspor'da başkanlık yapmış olan Murat Aygün'ün kaptanımız Uğur ve bazı oyuncularımız ne görüştüklerini kulüp olarak çok merak ediyoruz. Bunların ortaya çıkarılması için Türkiye Futbol Federasyonu'na müracaat edeceğiz.

Dün televizyon programlarında Hakan Ünsal, Tümer Metin dahil olmak üzere sürekli bizi eleştirdiler. Yayınlara bağlanmak istedik, bağlamadılar. Söz hakkı vermediler. Ben buradan soruyorum Hakan Ünsal'a," Galatasaray küme düşse o futbolculara neler yaparlar?" Kartal halkı için Kartalspor önemli bir kulüp. Galatasaray onlar için ne ifade ediyorsa Kartalspor'da bizim için onu ifade ediyor. Bir camianın zan altında bırakılmasını esefle kınıyoruz.

Bir kez daha söylüyorum; Türk futbolu Kocaeli Birlikspor-Bucaspor maçında katledilmiştir. Karşılaşmanın görüntüleri varsa federasyon yayınlasın, izleyin. Kocaeli'nin ortada hiç bir şey yokken 3 oyuncusu kırmızı kartla oyun dışı bırakıldı. Kocaeli Birlikspor'u buradan kutlamak istiyorum. 8 kişi kalmalarına rağmen yürekleriyle oynadılar.

Alt yapıdan profesyonel yapacağımız önemli yeteneklerimiz var. Bu oyuncularımızın yanına bazı takviyelerle 2.Lig'e tekrar yükselmek için iyi bir kadro oluşturacağız.