Juventus'tan şampiyonluk sonrası ilk sözler

İtalya Serie A'da şampiyonluğa ulaşan Juventus'ta teknik direktör Massimiliano Allegri açıklamalarda bulundu.
Juventus'tan şampiyonluk sonrası ilk sözler
İtalya Serie A'da şampiyonluğa ulaşan Juventus'ta teknik direktör Massimiliano Allegri açıklamalarda bulundu.

Napoli'nin bu sezon kendilerini son derece zorladığını belirten deneyimli teknik adam, elde ettikleri şampiyonluğu ve geçirdikleri sezonu özetlemenin kolay olmadığını savundu.

Massimiliano Allegri'nin açıklamaları şu şekilde;

"Koca bir sezonu özetlemek için iki dakika yetmez. İnanılmaz bir duygu. Ligi zirvede bitirdik. Son 25 maçın 24'ünü kazanmak cidden eşsiz bir şey. Bizden beklenenden daha fazlasını başardık. Ancak Napoli gerçeği de var. Sıradışı bir sezon geçirdiler. Sezonu 82 puanla tamamlama ihtimalleri var. Normal şartlarda bu puanla şampiyon olmanız gerekiyor. Sezona kötü bir başlangıç yaptık ancak iyi bir sezon geçireceğimzi biliyordum. Bu süreçte benim ve takımımın arkasında duran herkese teşekkür ederim"

BUFFON'DAN ANLAMLI SÖZLER

Öte yandan duygularını paylaşan Juventus kaptanı Buffon da kariyerinin en güzel şampiyonluklarından birini yaşadığını ifade etti.

Buffon, "Bu sezon başardığımız iş cidden çılgınca ve inanılmaz. Kariyerimin ve belki de İtalya tarihinin en özel şampiyonluklarından biri oldu. İnanılmaz bir güç gösterisi yaptık. Bu başarı, bağlılık ve güvenilirliğin zaferi. Napoli'nin hemen arkasında olduğumuz dönemlerde durmanın ve buna razı olmanın utanç verici olduğunu düşündük ve kıyasıya bir mücadeleye başladık. Daha sonra takım içerisinde yakaladığımı bu atmosferi de kaybetmek istemedik" dedi.