Jose Rodriguez, Mainz 05'e transfer oldu

Galatasaray'da yeni sezon kadrosunda düşünülmeyen Jose Rodriguez'in yeni takımı belli oldu.
Jose Rodriguez, Mainz 05'e transfer oldu
Galatasaray'da yeni sezon kadrosunda düşünülmeyen Jose Rodriguez'in yeni takımı belli oldu.

İspanya oyuncu ile bir süredir yakından ilgilenen Mainz 05, resmi açıklamayı yaptı ve Jose Rodriguez ile 4 yıllık anlaşma sağlandığını duyurdu. 21 yaşındaki futbolcu, 2020 yılına kadar Alman temsilcisinin başarısı için ter dökecek.

Yeni takımında ilk röportajını da veren genç oyuncu, "Çok istekli, arzulu ve tutkuluyum. Mainz forması altında daha iyi bir futbol olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray forması altında çıktığı 23 resmi maçta 2 asist yapan Jose Rodriguez, sarı kırmızılı ekipte yıllık 800 bin avro maç başı 10 bin avro kazanıyordu.

GALATASARAY KAP'A BİLDİRDİ

Öte yandan sarı kırmızılı kulüp, söz konusu transferi KAP'a bildirdi. Yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcularımızdan Jose Rodriguez Martinez'in transferi konusunda FSV Mainz 05 e.V (Mainz) kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Mainz kulübü Şirketimize 2.145.000 Euro net bonservis bedeli ödeyecektir. 31.07.2015 tarihinde Real Madrid ile imzalanan sözleşme gereğince Şirketimiz ilgili transfer bedelinin %30'unu bu kulübe ödeyecektir" ifadeleri kullanıldı.

Real Madrid kulübü, Jose Rodriguez transferi sayesinde 643 bin avroyu kasasına koymuş oldu.