Jan Olde Riekerink'ten transfer müjdesi

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Manchester United'la İsveç'te oynayacakları hazırlık maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi ve soruları yanıtladı.
Jan Olde Riekerink'ten transfer müjdesi
Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Manchester United'la İsveç'te oynayacakları hazırlık maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi ve soruları yanıtladı.

Riekerink United karşılaşmasını "İki büyük takımın maçı" olarak tanımlarken, gelecek hafta yeni transferlerin takıma katılacağını söyledi.

Riekerink'in açıklamaları şu şekilde:


Sizin de bildiğiniz gibi hazırlık kampımıza başladık. İstanbul'da başlayıp, İsviçre'ye sonra da Danimarka'ya gittik. Şöyle bir avantajım var. Geçen sene 3 ay bu oyuncularla çalıştım ve onları iyi tanıyorum. EURO 2016'da ve diğer turnuvalarda oynayan arkadaşlara fazla izin verdik. Aileleriyle iyi vakit geçirmeleri son derece önemli. Son derece verimli kamplar geçiriyoruz. Fiziksel ve mental olarak önemli adımlar atıyoruz. Önemli bir dönemdeyiz. Takımı yeniden kurmaya başladık. Yarın da bu adımlardan en önemlilerinden birini atacağız. Manchester United maçı da bu açıdan önemli. İki büyük ve başarılı takım karşı karşıya gelecek. Bizim ilk resmi maçımız Beşiktaş'la. O maç öncesi Manchester United maçı önemli testlerden bir tanesi olacak. Sonrasında da Atletico Madrid'le bir hazırlık maçımız var. O maçı da iyi bir şekilde geçirip Beşiktaş maçına hazır olmayı amaçlıyoruz.

"TRANSFERLER HAFTAYA ARAMIZA KATILACAK"


Kesinlikle önümüzdeki hafta yeni arkadaşlarımız aramıza katılacak.

Zlatan kariyerine ilk başladığında tanıyordum Ajax'ta. Şimdi kariyerinin zirvesinde. Onun gibi oyuncuların büyük takımlara gitmesi her açıdan büyük avantajdır. Tüm şehri etkiler. Manchester sokaklarında çocuklar onun formasıyla dolaşıyorlar. Bunların hepsini bir araya getirdiğimizde Zlatan Ibrahimovic, Manchester United için çok önemli bir transfer.

"LEIVA OPSİYONLARIMIZ İÇERİSİNDE AMA..."


Denayer iyi bir oyuncu. Geçen yıl bizimleydi. Çok iyi maçlar çıkardı. Kulağıma gelenler hocası ondan memnun, onun da düşünmesi takımda kalmak yönünde. Bizim de elimizde 5 stoper var. Oraya ihtiyacımız olur mu, olmaz mı; önce onu analiz edip, transferi düşünmek gerekir. Lucas Leiva opsiyonlar içinde var. Tecrübeli bir oyuncu. Kariyeri belli. Tek opsiyonumuz Lucas değil, düşündüğümüz başka isimler de var. Ancak ilgi alanımızdaki isimlerden biri.

Zlatan Ibrahimovic, Messi ve Suarez'le birlikte Galatasaray'a gelseler fena olmaz.

"YÖNETİMLE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ. İSTEKLERİM BELLİ"


Bir teknik direktör olarak yeni transferleri aranızda görmek istersiniz ancak bunlar çok önemli kararlar. Yanlış bir karar alınması halinde tüm sezona mal olabilecek kararlar. Yönetimimizle çok uyumlu bir çalışmamız var. Doğru adımlar atıyoruz. Benim istediklerim belli. Gelecek hafta gerçekleşmesini umuyorum. Transferler çabuk olmuyor. Zlatan Ibrahimovic geç katıldı, Pogba ilerleyen günlerde takıma katılacak.