''İtiraf ediyorum ben Galatasaraylıyım' dese...

Habertürk'ten Serdar Çelikler bugün Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında başkanlık mücadelesiyle ilgili ilginç bir makale yayınladı..
''İtiraf ediyorum ben Galatasaraylıyım' dese...
Habertürk'ten Serdar Çelikler bugün Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında başkanlık mücadelesiyle ilgili ilginç bir makale yayınladı..

İşte o önemli noktalar;

Deniyor ki "2018'de kongre olur; Aziz Yıldırım yeniden aday olur....

" Zaten Yıldırım, "Yargıtay sonrası bırakacağım" dedi ama "Bir daha aday olmayacağım" demedi; o nedenle yine aday olur ve yine kazanır, karşısında kim olursa olsun. Bu önerme yüzde 99 doğru. Aziz Bey yarın çıkıp "İtiraf ediyorum ben aslında G.Saraylıyım" dese "Başkan damarımı kessen sarı-kırmızı akar" diyebilecek tıynette bin, bin beş yüz kişinin de içinde bulunduğu bedavacı kongrebaz Azizbahçeli ile her kongrede Yıldırım seçilir. Karşısında Ali Koç'un olması laikçi kanatta "Kulübü FETÖ'cüler ele geçiriyor" yalanını işleme koydurmaz o kadar. Haa Ali Koç da bir dönem kendi koruyup kolladığı paramiliter apaçilerden küfür yiyeceğini, hain damgası ile yaftalanacağını bilsin şimdiden.

Bu arada, Aziz Bey hakikaten bırakmak istese bile bıraktırmazlar. Bir yerde 10 ve daha üstü yıl kalan herkes gibi Aziz Bey'in etrafında da sosyo-ekonomik bir ortam oluştu. Başkan gittiğinde F.Bahçe'nin arka kapısının 10 metre ilerisine yaklaşamayacak olanlar bugünkü sosyo-ekonomik getirilerini kaybetmek istemeyeceklerinden Aziz Bey'i ısrarla koltuğa yapıştırdılar. Eh canım başkan da bu ‘hesapta' fahri görevi kendi işi gibi gördü; dolayısıyla Aziz Bey'e "Bırak" demek aslen "Emekli ol" ile aynı şey. Yani adam bırakmak istemez, istese de bıraktırmayacak insan sayısı az değil. Dolayısıyla evet, Aziz Yıldırım aday olursa bir daha kazanır. Ama Yıldırım akıllı adamdır. Her ne kadar öyle görünüyor olsa da işletme körlüğü içinde de değildir. F.Bahçe halkının artık kendisini istemediğini biliyor.

Halk desteğiniz yoksa ister elitist (Bkz: Canaydın dönemi G.Saray kongre yapısının tercihleri), isterse bedavacı kongrebaz olsun, bir kısım hak sahibinin kararı ile bu tür camialar yönetilemez olur. F.Bahçe halkı da başkanını çoktan seçti bile. Ali Koç düne kadar "Ah keşke" idi; artık "Yeter Söz Milletin" sloganının öznesidir. Dolayısıyla, Aziz Bey aday olmak ister ve olursa da seçilir ve lakin arkasında halk desteği sıfır olan biri, bir takım seçilmiş olduğu varsayılan zümre ile ne kadar yol alabileceğini hesap edecek kadar da tecrübeli ve zekidir. Halk seçimini yaptı; halk kim mi? Aziz Bey'in hapisten çıkmasını sağlayan, hep övündüğü o ‘Sarı-Lacivert Duvar'ı örenler... Onların gücünü de en iyi Aziz Bey bilir.

Serdar Ali Çelikler - Habertürk