"İsterse Real Madrid olsun"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Kadıköy'de oynanan maçı 2-0 kazanan Fenerbahçe'nin Portekizli hocası, "Tebrik edilmeyi ikinci maçtan sonra bekliyorum. İkinci maça beraberlik düşüncesiyle gitmeyeceğiz. Aynı oyunu oynamaya ve kazanmaya gideceğiz. Şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum" dedi.

Sahada iyi bir oyun sergilediklerini belirten Pereira, "Benim adım Vitor Pereira. Benim nasıl bir kimlik kartım varsa, takımımızın da kimlik kartında oyunu domine eder, Rakibimiz Real Madrid olsun hiç fark etmez. Bizim kanımızda bu var. Kendi yapımız ve kanımızla doğarız" dedi.


Bütün maçlar aynı çabayı gösterdiklerini dile getiren Pereira, "Çok farklı bir maç olmadı. Kendi seviyemizde oynadığımız bir maç oldu. Antalyaspor maçı hariç hep böyle oynadığımızı düşünüyorum. Son oynadığımız 27 maçın 26 tanesini böyle oynadık. O maçta ruhsuzduk, agresif değildik. Umarım böyle devam ederiz. Bursaspor maçı zor olacak ancak aynı şekilde sahada olmayı umuyorum" ifadelerini kullandı.

Taraftarlara teşekkür edern Pereira, "Taraftarlara da çok teşekkür ediyorum. Bütün kalbimden sevilerimi yollamak istiyorum" yorumunda bulundu.

Oyundan çıkarken kendisine tepki gösteren Robin van Persie hakkında konuşan Portekizli, "Futbol bir takım oyunu. Bir sonuç alıyorsak takım halinde oynayarak alıyoruz. Bu şekilde devam edersek başarılı olabiliriz. Hiçbirimiz tek başımıza bir şey yapamayız. Kim olursa olsun oyuncularımın performansından memnunum. Takım halinde düşünüp takım halinde devam etmeliyiz" şeklinde konuştu.

Öte yandan maç bitiminde kendisiyle tokalaşmayan Lokomotiv Moskova Teknik Direktörü hakkında konuşan Pereira, "Futbol futboldur, siyaset siyasettir. Bu anlamda gerçekten üzüldüm" diyerek tepkisini dile getirdi.


Vitor Pereira'nın maç sonu açıklamaları: