İşte Galatasaray'da Tudor'un başarısının sırrı

Galatasaray'da tam bir Igor Tudor ''kabullenişi'' hakim...
İşte Galatasaray'da Tudor'un başarısının sırrı
Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor alt yapıya da el attı... gözüne çarpan eksikleri alt yapı hocaları ile de paylaştı. U-17 Dünya Kupası'nda oldukça başarılı olan oyuncularla da bir görüşme yaptı. “Hepinizi takip ediyorum. Hakkeden herkese forma vereceğim” dedi.


Galatasaray'da Igor Tudor'dan zorlu periyot uyarısı


Zorlu periyot öncesinde oyuncuları ile birer görüşme yapan Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor, oyuncularına özel hayatlarına dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Dinlenme süreleri ve beslenmelerine özen göstermelerini istedi. Tesislerde yapılan yeniliklerle futbolcuların her türlü rahatlığını düşünen Tudor, zorlu mücadeleler öncesinde oyunculardan mümkün olduğu kadar fazla tesislerde vakit geçirmelerini de talep ediyor.


İşte Tudor'un başarısının sırrı


Galatasaray'da tam bir Igor Tudor ''kabullenişi'' hakim... kendisine ''acemi''den, ''yetersiz''e kadar pek çok yakıştırma yapılmıştı. Fakat Hırvat teknik adama önce yönetim sahip çıktı, sonra da taraftar, şimdi ise muhalifler bile Tudor'a saygı duyuyor.
Futbolcularla iletişimi üst düzeyde olan Hırvat teknik adamın en büyük sırrı ise Florya'da yaşaması. Tudor daha geldiği ilk gün oyuncularına tahsis edilen evlere yakın oturmak istediğini yönetimle paylaştı. Florya'da, Yasin Öztekin başta olmak üzere birçok futbolcuyla komşu. Hatta bazı günler futbolcular ve aileleriyle görüşmeler bile yapıyor.


Gününün 15-16 saatini Florya'da geçiriyor. Galatasaray'da kopma noktasına gelen arkadaşlık ve takımdaşlık olgusunu en üst seviyeye çıkarması ise Tudor'un en büyük artısı.


Kaynak: Fotospor

HABER YORUMLARI