İşte Feghouli'nin Galatasaray'a maliyeti!

Galatasaray beklediği sağ açığa sonunda kavuşuyor.
İşte Feghouli'nin Galatasaray'a maliyeti!
Feghouli'nin, bu haftaki Kayserispor maçından önce İstanbul'a gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı ve takıma katılacağı bildirildi. Bu transfer için West Ham'a 4.5 milyon Euro ödenecek.

Sarı-Kırmızılılar'ın, “Ligde taşları yerinden oynatır” düşüncesiyle beklediği Sofiane Feghouli transferinde artık mutlu son çok yakın... 27 yaşındaki Cezayerli futbolcunun, çok kısa bir süre içinde İstanbul'a gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı bildirildi. Galatasaray Yönetimi'nin hedefi, tecrübeli futbolcuyu pazartesi günkü Kayserispor maçından önce Florya'ya getirerek takıma katılmasını sağlamak ve 21 kişilik kadroda kendisine yer açmak. Sarı-Kırmızılılar, bu transfer için West Ham United'a 4.5 milyon Euro ödeyecek. Oyuncunun kendisine de senelik 3.2 milyon Euro civarında garanti para verilecek.

Düzenli forma şansı istedi

Geçen sezon Premier Lig'de West Ham formasıyla 21 maça çıkıp 3 gol 3 asistle oynayan Feghouli, Lens transferinden önce Fenerbahçe'nin de gündemine gelmişti. Ancak Valencia ile sözleşmesi bittikten sonra boşa çıkan Cezayirli, tercihini İngiltere'den yana kullandı. Buna karşın hocası Bilic, Feghouli'nin düzenli forma şansı için ayrılma isteğine olumlu yanıt verdi ve böylece Galatasaray'la temaslara başlandı.

(Fanatik)
HABER YORUMLARI