İşte Dünya Kupası'na katılacak ülkeler!

Gecenin maçlarının bitiminin ardınan turnuvaya katılacak ve play-off oynayacak takımlar belli oldu!
İşte Dünya Kupası'na katılacak ülkeler!
Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde grup maçları sona erdi. 4 Eylül 2016 tarihinde başlayan maçlar sonunda 2018 Dünya Kupası'nda yer alacak 10 takım belli oldu. 

Rusya, ev sahibi olduğu için eleme maçı oynamadan doğrudan finallere katılıyor.
A Grubu'nda Fransa ve İsveç arasındaki yarıştan Fransa galip ayrıldı. Son maçta Belarus'u 2-1 yenen Fransa, Dünya Kupası'na giden takım oldu.

B Grubu'nda Portekiz ile İsviçre arasındaki nefes nefese mücadelede gülen taraf 2-0'lık skorla Portekiz oldu. Grubun son maçında İsviçre'yi yenen Portekiz, adını finalistler arasına yazdırdı.

C Grubu'nda Almanya, maçların başlamasıyla birlikte grubu domine etti. Gruptaki 10 maçını da kazanan son Dünya Kupası sahibi Almanya, attığı 43 golle rekor kırarak Rusya vizesi aldı.

D Grubu'nda heyecan son maça kadar sürdü. 4 ülkenin çekiştiği bu grupta son maçlara lider giren Sırbistan, Gürcistan'ı 1-0 yenerek Dünya Kupası'na katıldı.

E Grubu'nda Polonya ile Danimarka, grup liderliği için yarıştı. Bu mücadeleden galip çıkan Polonya oldu. Golcü oyuncusu Lewandowskı'nin önderliğinde Polonya, Rusya vizesini aldı.

F Grubu'nda İngiltere, ikinci maçlar sonunda aldığı liderliği son maça kadar bırakmadı ve bitime 1 maç kala adını Dünya Kupası finalistleri arasına yazdırdı.

G Grubu'nda iki dev takım, İspanya ve İtalya'nın mücadelesi vardı. İspanya, grup maçları sonunda İtalya'nın 5 puan önünde grubu lider bitirdi ve Rusya biletini cebine koydu.

H Grubu'nda Belçika, grup maçlarının başından itibaren üstünlüğünü rakiplerine hissettirdi. Bitime 2 maç kala finalleri garantileyen Belçika, Avrupa kıtası elemelerinde final biletini alan ilk takım oldu.

A Milli Futbol Takımımızın da bulunduğu I Grubu'nda ise İzlanda, tarihinde ilk kez Dünya Kupası finallerine katılma hakkını elde etti.

Kasım ayında play off maçları oynamaya hak kazanan takımlar ise şunlar:
Seribaşı: İsviçre, İtalya, Hırvatistan, Danimarka
Seribaşı olmayan: Kuzey İrlanda, İsveç, İrlanda, Yunaistan
HABER YORUMLARI