İspanya'da bir dilenci vakası daha

İspanya'da bir dilenci vakası daha


PSV ile Atletico Madrid arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde, Hollandalı taraftarların Romen dilencilere yaptığı insanlık ayıbının ardından benzer görüntülerin tekrar yaşandığı iddia edildi.

İspanyol AS gazetesinin internet sitesinde yer alan videolu habere göre, Barcelona ile Arsenal arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde şehirde toplanan Arsenal taraftarları göçmen bir dilenciyle dalga geçti.

Arsenal taraftarının bir dilenciyle muhattap içerisinde bulunduğu video, İspanyol AS gazetesinin internet sitesinde "Arsenal taraftarı, PSV taraftarının yaptıklarını tekrarladı ve birçok evsiz dilenciyi taciz edip dalga geçti" başlığıyla yayınladı.

Atletico Madrid ile PSV arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde, Plaza Mayor Meydanı'nda toplanan bir grup Hollandalı PSV taraftarı dilencilik yapan Romen göçmenlere para fırlatıp aşağılayıcı hareketlerde bulunmuştu.

PSV taraftarının yaptığı bu hareketler, sivil toplum kuruluşlarından PSV kulübüne kadar tüm dünyanın büyük tepkisini çekmişti.

Önceki gün oynanan Atletico Madrid - PSV karşılaşmasının öncesinde Hollandalı taraftarların bu davranışları büyük tepki çekmişti...


PSV taraftarı adam mıdır? paylaşan: SporCope