İsmet Berkan Hürriyet'ten kovuldu..

Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan'ın görevine son verildi. Bu haberi Cem küçük twitter'dan duyurdu...
İsmet Berkan Hürriyet'ten kovuldu..
Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan'ın görevine son verildi. Bu haberi Cem küçük twitter'dan duyurdu...

Hürriyet gazetesi, canlı yayında "Kabataş görüntülerini izledim" deyip sonra da "yalan söyledim özür dilerim" diyen İsmet Berkan'ın yazılarına son verdi...

İsmet Berkan'ın Hürriyet'ten gönderilmesiyle ilgili bilgiyi ilk olarak Cem küçük twitter hesabından duyurdu.

Cem Küçük, İsmet Berkan'ın Hürriyet'ten gönderilmesinin arkasında herhangi bir siyasi neden olmadığını söyledi.

Küçük, "Aydın Doğan, İsmet Berkan'ı da kovmuş. Doğan'ın kendi şahsi tasarrufudur. Siyasi bir sebebi yok bu kovmanın. Doğan Grubu hakkında söylediklerim hep gerçek çıkmıştır. Bunu hala anlamayanlar kafasına bu hakikati soksun" dedi. 

Berkan'dan Açıklama

Berkan, Hürriyet'ten gönderilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada ise şöyle dedi: "Evet Hürriyet'le yollarımızın ayrıldığı doğrudur. Bunun adına tam anlamıyla kovulma diyebilir miyiz bilmiyorum. Anlaşmalı bir şekilde saygılıca yol arkadaşlığımıza son verdik."

AYDIN BEYLE 3 YILDIR GÖRÜŞMEDİM, KARARI KİM VERDİ BİLMİYORUM

"Aydın Bey mi sizi gönderdi" şeklindeki soruya ise Berkan: "Sayın Aydın Doğan'la görüşmeyeli belki de en az 3 yıl olmuştur. Bu kararı kim neden verdi inan ben de bilmiyorum. " şeklinde karşılık verdi.

NEDENİNİ CEM KÜÇÜK'E SORUN!

İsmet Berkan "Yazılarınızla ilgili bir sıkıntı mı sözkonusu oldu" şeklindeki soru üzerine İsmet Berkan, "Bunu ben de bilmiyorum. Detayları da Cem Küçük'e sorarsınız. Madem herşeyi biliyor. Herşey daha çok yeni. İlerleyen günlerde öğreneceğim. Hürriyet'i seviyordum, gazeteme ve karara da saygım sonsuz" diyerek cevap verdi.