İsmail Kartal topun ağzında!

Karabükspor'a da yenilerek galibiyet hasretini 3 maça çıkaran Gaziantepspor'da teknik direktör İsmail Kartal'ın gönderilmesi gündeme geldi.

İsmail Kartal topun ağzında!

Karabükspor'a da yenilerek galibiyet hasretini 3 maça çıkaran Gaziantepspor'da teknik direktör İsmail Kartal'ın gönderilmesi gündeme geldi.


 
Süper Lig'de bugün deplasmanda Kardemir Karabükspor ile karşı karşıya gelen Gaziantepspor sahadan 2-0'lık skorla mağlup ayrılırken, yenilgi serisini de üç maça çıkardı. Kırmızı-siyahlılardaki kötü gidişatın ardından taraftarlarda teknik direktör İsmail Kartal'a istifaçağrılarını yinelemeye başladı.

Geçtiğimiz hafta oynanan Konyaspor maçında istifaya davet edilen İsmail Kartal, bugün Karabük deplasmanında da yine kırmızı-siyahlı taraftarlar tarafından tepki gördü. Gaziantepspor yönetimi de kötü gidişatın ardından İsmail Kartal'la bir görüşme gerçekleştirecekleri bildirildi.


Gaziantepspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, bugün maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında taraftarların istifa diye bağırdıklarının hatırlatılması üzerine "Herkes her şeyi söyleyebilir. Bugün bana, yarın da başkalarına bu yapılabilir" diye bir cevap vermişti. Taraftarın da kötü gidişatın sorumlusu olarak gördüğü İsmail Kartal'ın bu soruyu böyle geçiştirmesi sonrası kırmızı-siyahlı taraftarlardan daha çok tepki almaya devam etti.Gaziantepspor'un oynadığı son üç karşılaşmada da sahadan mağlubiyetle ayrılması üzerine kırmızı-siyahlı yöneticilerde harekete geçti. İsmail Kartal'a takımın görüntüsünden memnun olmadıklarını belirtecek olan yöneticilerin, başarısız giden sürecin sebeblerini isteyecek. Özellikle son üç karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamalarla taraftarı tatmin etmeyen ve bahane olarak nitelendiren Gaziantepspor taraftarları da İsmail Kartal'ın bir an önce gönderilmesi gerektiği yönünde görüş bildirdiler.


Bu sezon büyük beklentilerle sezona başlayan Gaziantepspor, 12 maç sonunda sadece 11 puan toplayarak hayal kırıklığı yaşattı. Özellikle Gaziantep yerel basınıyla da kadro tercihleri konusunda sürekli eleştiri alan İsmail Kartal'ın görevde tutulup tutulmayacağı ise merak ediliyor. FutbolArena'nın edindiği ilk bilgilere göre deneyimli teknik adamın ayrılmak istemesi halinde izin vereceği ancak kırmızı-siyahlı yönetimin özellikle ligin ilk yarısında teknik adam değişikliğini kendi taraflarınca yapmayacakları öğrenildi.