"İnşallah CAS'a gerek kalmaz"Galatasaray başkanı Dursun Özbek, İsviçre'nin Nyon'da yaptığı görüşmelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Özbek NTVSpor'a yaptığı açıklamada ilgili konunun iki aşamalı olduğunu belirterek Galatasaray'ın UEFA'dan ceza alması halinde CAS'a gitme ihtimallerini de sonuna kadar değerlendireceklerini söyledi.

İşte Özbek'in açıklamaları

"İNŞALLAH CAS'A GEREK KALMAZ"

"Toplantı daha önce biz buraya geçmiş yıllarda da gelmiştik. Buradaki hakemler kuruluna son derece gerçekçiaçıklamalar yaptık. Burada Galatasaray'ın savunması diyeceğim son derece net oldu. Onların kararlarına saygılıyız. Dikkatten kaçırmayacağımız noktalar var. CAS şansımız var. İki tarafın da birbirini iyi anladığını söyleyeyim. Ortaya koyduğumuz düşünceler, ortaya koyduğumuz delilleri yorumlayacaklar. 1 hafta içinde karar verecekler. İnşallah CAS'a taşımamıza gerek kalmaz."

"BU KONU İKİ AYAKLI"

"Böyle bir şey sözkonusu değil. Ceza alınmış değil şuan. Tavsiye niteliğinde 1 yıllık ceza önerisi var. Galatasary'ın ceza almaması gerektiğini anlattık burada. Ortaya koyduğumuz aksiyonlar ceza alınmamasını gerektiyoruz. İki taraf da birbirini anladı. Buradan iyi bir netice bekliyoruz. Buranın iki ayaklı olduğunun farkına varmak lazım. Eğer bir olumsuzluk olursa diye tedbirli olmakta fayda var."

"BİZİ SON DERECE İLGİYLE İZLEDİLER"

"Muhtelif cezalar var. UEFA'nın bize teklif ettiği çeşitli cezalar var. Biz kendilerinin bize önerdiği en ağır cezayı tabii ki istemiyoruz."

"Son derece bizi ilgiyle izlediler. Bileklik kampanyalarımızı da anlattık. Alınan aksiyonlar onlara daha inandırıcı geliyor. Mali durumumuzun başabaş gelmesi konusunda kendilerini detaylı bilgilendirdik."

Ceza gelirse ne olur ile ilgili soruyu ise, "Daha ceza almadık, bu konuda yorum yapmamız yanlış olur. Galatasaray'ın ceza almamasına ikna etmek için buradayım. Ceza ortada olmadan onun üzerine açıklama yapamayız" diyerek açıklamalarını noktaladı.