İngilizce ile Geleceğinizi İnşa Etmeye Başlayın.

İngilizce ile Geleceğinizi İnşa Etmeye Başlayın.
İngilizce ile Geleceğinizi İnşa Etmeye Başlayın.

Günümüzde İngilizce öğrenmek hayalin de ötesinde bir iştir. Kreş dönemlerinde öğretilen İngilizce eğitimi iş hayatınıza kadar bir süreyi kapsar. Dolayısıyla günümüzde bir hayli önemli bir yere sahip olan bu İngilizce öğrenilmesi gereken dillerin başında yer alır. Uluslar arası bir dil olması ve birçok ülkenin anadilinin İngilizce olması bu gerekliliği kanıtlar boyuttadır. Ülkemizde İngilizce eğitimine gereken önem en üst seviyede verilmektedir. Gerek İngilizce kursları gerek özel İngilizce dersi veren eğitimciler bu dersin gerekliliği her fırsatta öğrencilere bildirmektedir. Dünya üzerinde 54 ülkenin konuştuğu bu dil evrensel bir boyuttadır. Birçok bürokrat ve devlet adamı bu dili profesyonel bir şekilde konuşmaktadır. Okullarda genellikle dersi geçmek için öğrenen öğrenci mezun olduğu zaman İngilizce bilgisi bir hayli zayıftır. İş hayatına atılmaya başladığı dönemlerde ise İngilizcenin ne derece önemli olduğunun bilincine varır. En basiti İngilizce yemek tarifi görse bile direk sayfayı anadiline çevirerek anlamaya çalışır. Anadilinize çevirdiğiniz şekli ile bildiğiniz şekli birbirinden tamamen farklıdır. Son dönemlerde İngilizce eğitim veren kurumlarda iş İngilizcesi, çocuk İngilizcesi ve üniversite İngilizcesi olarak kategoriye ayırıp eğitim verilmektedir. Bu da gereksiz yere zaman kaybını minimum seviyeye indirmektedir. Eğer mühendis iseniz mühendisin gerektirdiği terim ve gramer kurallarını iş hayatınız için öğrenmeniz yeterlidir. Bunun dışında size öğretilen diğer bilgiler de faydanıza olacaktır. Zamanla iş İngilizce eğitimi alıp bunu akıcı bir şekilde hayatınızda kullanırken zaten günlük konuşma dilinizde kullanacağınız için günlük rutin İngilizce konuşmasını da yapmış olursunuz.

Evrensel bir dil olduğu nedeniyle dünya üzerinde bir milyardan fazla kişi İngilizce konuşmaktadır. Ülkemizde İngilizce öğrenip bunu test edebileceğiniz birçok kanal vardır. Öncelikle yanımızdan 7/24 ayırmadığımız cep telefonlarımıza yükleyebileceğiniz üstelik ücretsiz yükleyebileceğimiz mobil uygulamalar İngilizcenizi pratik yapabileceğiniz bir kanaldır. Örneğin İngilizce sayılar ile ilgili konu işlediyseniz bunu içeren seviyenize uygun testler vardır. Doğruluğunu test ederken aynı zaman telaffuzunu da test etmiş sayılırsınız. Ezber yapmadan bilgilerinizi canlı tutarak öğrenebileceğiniz bu dile ülkemizde bir hayli önem verilmektedir. Televizyonda yabancı içerikli izleyeceğiniz film ya da talk showlar da yine pratik yapabileceğiniz kanallar arasındadır. Kısacası İngilizce öğrenmeyi kafanıza koyduysanız emin olun öğrenebileceğiniz birçok kanalın var olduğunu bilmelisiniz. Birden öğrenip konuşma hayalinizi ise rafa kaldırıp sabırlı olmanız gerekir. Birden konuşmanızın mümkünü yoktur. Daha öncesinde İngilizce eğitimi almış olmanız ise bu dili biliyormuş hissine kapılmanıza neden olur. Fakat istediğiniz gibi akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak için zamana ihtiyacınız vardır. Hangi eğitim kurumuna giderseniz gidin sıfırdan eğitim almak daha mantıklı olacaktır. Sıfırdan aldığınız eğitim bocalamadan ve kısa sürede öğrenmeniz açısından daha mantıklıdır. Daha önceki öğrendikleriniz ile şimdi öğrendikleriniz birbirine karışmaz. Daha sağlıklı bir öğrenme süreci ile bu işin de üstesinden gelebilirsiniz.

İngilizce öğrenirken bilmeniz gereken temel kavramlar vardır. Bu kavramlar kesinlikle değişmez. Özne+yüklem+nesne+belirteç+yer+zaman kuralı kesinlikle değişmez. Bu kuralı ezberleyerek ise kesinlikle öğrenemezsiniz. İlk başta birkaç sözcük ile cümle kurarak mantığını anlamaya çalışmanız gerekir. Ardından kurduğunuz sözcük sayısını arttırarak temel kavramları öğrenmiş olursunuz. Kural çok basit ezberlemeden tamamen mantığınız ile İngilizce öğrenmeye çalışın. Bunu öğreneceğiniz eğitim kurumlarını seçerken de Inter İngilizce blog sayfalarını da kontrol edin. Öğrenci yorumlarını okuyarak karar vereceğiniz eğitim kurumu ileriki iş hayatınızda size ışık tutacaktır. İş hayatında başarılı olabilmeniz için İngilizce şartı gerekir. Kariyer basamaklarını kolaylıkla çıkabilmeniz ve istenilen personel olabilmenizin bir diğer şartı ise İngilizcedir. Ne kadar diksiyonunuz düzgün ve akıcı İngilizceye sahip olursanız bulunduğunuz statüde kolaylıkla yükselecektir. İngilizceyi anadiliniz gibi konuşabilmeniz için pratik yapmanız dil yeteneğinizi geliştirmeniz gerekir. Alışmış olduğunuz bir anadiliniz varken bir diğer yabancı dili konuşmak epey zor olacaktır. Bu sorununuzu da zamanla çözebilir hale geleceksiniz. Gereksiz yere ezber yaptırmayan eğitim kurumlarını tercih ederseniz eğer zamanınız da boşuna gitmez istediğiniz şekilde de İngilizceyi öğrenebilirsiniz. Seçim yapacağınız eğitim kurumları başarılı olmanızı yüzde yüz etkileyeceği için doğru ve yerinde karar vermeniz gerekir. Bunun için okuldaki eğitimcilerinizden ya da yakın çevrenizden yardım alabilirsiniz. İyi bir gelecek iyi statüde bir iş istiyorsanız bunun için İngilizce şartını istenilen şekilde yerine getirmeniz gerekir.
HABER YORUMLARI