İngiliz derbisinde sessiz gece

Ada'da haftanın maçında Liverpool ile Manchester United, Anfield Road'da birbirine diş geçiremedi.
İngiliz derbisinde sessiz gece
Ada'da haftanın maçında Liverpool ile Manchester United, Anfield Road'da birbirine diş geçiremedi.

Premier Lig'in 8. hafta kapanış maçında dev karşılaşmada Liverpool ile Manchester United kozlarını paylaştı.

Yüksek tempoda geçmesi beklenen mücadele oldukça kısır bir futbol ve az pozisyonla başladı. İlk yarı boyunca her iki takım da rakip kalede etkinlik gösteremezken 45 dakika sonunda mücadelede yalnızca 2 isabetli şut çıktı ve golsüz biten ilk yarıda taraflar soyunma odasına eşitlikle gitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında topla daha çok oynayan ve etkili olan taraf Liverpool'du. Türk asıllı Alman yıldız Emre Can, bulduğu net fırsatta gole çok yaklaştı ancak kaleci De Gea kritik bir kurtarışla golü önledi.

Dakikalar ilerledikçe Manchester United kalesinde daha etkili olan Klopp'un takımı, Emre Can'dan sonra Coutinho ile de gole yaklaştı fakat yine De Gea engeline takıldı.

Dev mücadelede Liverpool, ikinci yarıda kendi yarı alanına hapsettiği Manchester United karşısında aradığı golü bir türlü bulamadı. Dev karşılaşmanın son düdüğü, skor tabelası değişmeden çaldı ve mücadele başladığı gibi sona erdi.

Bu sonucun ardından birer puanı paylaşan iki takımdan Liverpool, 17 puana yükseldi ve haftayı 4. sırada tamamladı. 14 puana ulaşan Manchester United ise 7. sırada yer aldı.