İlkay Gündoğan'dan genç futbolcular için maaş açıklaması

Kariyerini Manchester City'de sürdüren İlkay Gündoğan'dan ilginç öneri: "Genç futbolculara, örneğin 20 yaşına kadar maaş tavanı uygulansın. Kendilerini geliştirmeleri gereken dönemde büyük kulüplerin yüksek teklifleriyle kafaları karışıyor."
İlkay Gündoğan'dan genç futbolcular için maaş açıklaması
Nürnberg ve Borussia Dortmund'da oynadıktan sonra 2016'daManchester City'e transfer olan İlkay Gündoğan, Sportbuzzer'a verdiği röportajda genç futbolcular için maaş tavanı uygulanmasını önerdi.

27 yaşındaki futbolcu, "Genç futbolcular, örneğin 20 yaşına kadar belli bir miktarın üstünde ücret almasın. Onlara bir maaş tavanı uygulansın. Bunun bir zararı olacağını düşünmüyorum. Böylece tamamen kendilerini geliştirmeye odaklanırlar. Günümüz futbolu dünyasında daha 18'ine yeni gelmiş çocuklara büyük kulüpler kafalarını karıştıran tekliflerde bulunuyorlar. Bu da gelişimlerinde sıkıntı oluşturuyor" dedi.

17 yaşında profesyonel futbolcu olduğunu hatırlatan İlkay, "Okula giderken aniden 3 bin Euro kazanmaya başladım. Arkadaşlarımın cebinde sadece bozukluk varken ben banknot taşıyordum. 0'dan 100'e bu kadar hızlı çıkmak genç bir insan için sakıncalı olabiliyor" ifadelerini kullandı.
HABER YORUMLARI