İlhan Ekşioğlu'ndan gazeteciye şok tehdit!

Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, 0-0 biten Galatasaray derbisinin ardından sosyal medya üzerinden şok edici bir tehditte bulundu.
İlhan Ekşioğlu'ndan gazeteciye şok tehdit!
Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, 0-0 biten Galatasaray derbisinin ardından sosyal medya üzerinden şok edici bir tehditte bulundu.

Almanya'da gazetecilik yapan Serdar Bilican'a, sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden özel mesaj gönderen Ekşioğlu, "Bir daha büyük Fenerbahçe'nin ismini ağzına almayacaksın it Bilican. Kendinizi vurdurtmayın, Fikret beyin de köpekliğini yapmayın" ifadelerini kullandı.

Bu şok ve argo kelimelerle yapılan tehditi şahsi Twitter hesabından paylaşan Serdar Bilican, "An itibariyle Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu'ndan gelen mesajı kamuoyu ile paylaşmakta sorun görmüyorum. Beni vurdurun..." diyerek Ekşioğlu'na tavrını ortaya koydu.

Konu ile ilgili Beyaz TV'nin ulaştığı Bilican yaptığı açıklamada, "Ben İlhan Ekşioğlu'na hiç tweet atmadım. Hiçbir şey söylemedim onunla alakalı. Aldığım tehdit sonrasında İlhan Ekşioğlu'nu takip etmeye başladım. Twitter üzerinden bana herkes özel mesaj gönderebiliyor. Hukuki olarak hakkımı sonuna kadar arayacağım" ifadelerini kullanarak Ekşioğlu'nu mahkemeye vereceğini belirtti.

İlhan Ekşioğlu, daha önce de sosyal medyada taraftarlarla diyaloglara girmiş ve yazdığı mesajlarla büyük tepki çekmişti.

İşte Ekşioğlu'nun Serdar Bilican'a attığı mesaj:

54

bil

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA!

"Dün kendisini gazeteci diye tanıtan bir şahıs, Asbaşkanımız Sn. İlhan Ekşioğlu'nun twitter hesabından özel mesaj yoluyla tehdit edildiğini iddia etmiş, ne yazık ki bu komik iddia kendisine yazılı ve görsel basında yer bulmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Asbaşkanımız Sn. İlhan Ekşioğlu'nun twitter hesabı @eksiogluilhan'dır. Söz konusu şahıs, kullanıcı adı üzerinde harf oyunu yaparak sahte bir hesap açmış ve kendisine tehdit içeren bir mesaj yollayarak, bu tehdit mesajını Asbaşkanımız Sn. İlhan Ekşioğlu tarafından gönderilmiş gibi kamuoyuna servis etmiştir. Bazı televizyon kanalları ve köşe yazarları da böylesine basit bir konuyu ciddiye almışlar ve bu sahteciliğe alenen prim vermişlerdir.

Konuyla ilgili olarak adli süreç başlatılmış olup, söz konusu şahısla ilgili Asbaşkanımız tarafından suç duyurusunda bulunulacaktır. Bununla birlikte, spor basınından ricamız, haber yaparken çok daha dikkatli ve ciddi olmaları, konuyu yeterince araştırmaları ve bu tip sahteciliklere kredi tanımamasıdır."