"İlhan Cavcav bana karışmaz"

Gençlerbirliği'nin yeni teknik direktörü Yılmaz Vural Aspor'a konuştu.
Gençlerbirliği'nin yeni teknik direktörü Yılmaz Vural Aspor'a konuştu.

"İlhan Abi bizim başkanımız değil babamız gibi" diyen Yılmaz Vural, "dışarıda en çok geçimsizliğiyle, antrenöre olan tepkisiyle bilinen birisidir ama biz baba-evlat gibiyizdir. Konuşuruz, birbirimize zaman zaman kızarız ama saygıyı kaybetmeden. Bu sefer İlhan Abi, üstünden 17 yıl geçti ve tekrar bana döndüyse bunda bir keramet vardır yani o boş düşünmez bir şeyi. Sağolsun, teşekkür ediyorum kendisine. Türkiye Ligi'nin hakikaten örnek takımlarından biri yapısı itibariyle. Bizde burada olmaktan mutluyuz." dedi.

"Cavcav antrenörlerin işine karışır"

Cavcav'ın antrenörlerin işine hep müdahale ettiğini belirten Vural, "İlhan Abi hep müdahale eder, karışır antrenörün işine, benim çalıştığım dönemde böyle bir davranışı olmadı. Zaman zaman biz antrenörler hakikaten böyle müdahaleci başkan tiplerini tasvip etmiyoruz, böyle olmaması gerekir ama İlhan abimiz bu" şeklinde konuştu.

"1.5 yıl çalışalı deyince şaşırdım"

Vural son olarak "Gençlerbirliği Kulübü'nde olmaktan mutluyum. İkincisi, Ankara'da olmaktan mutluyum. Ankara benim hayatımın çok önemli bir kentidir. İlhan Abi ilk defa 'Kısa vadeli çalışmak istemiyoruz seninle' dedi. Şaşırdım yani çünkü o da benim gibi bir yerde sıkılıyordu galiba. Sezon sonuna kadar yapalım Abi dedim, 'Hayır, seninle bir buçuk yıl anlaşalım Yılmaz'dedi"